GM i GN na Snapie. Co one oznaczają?

Snapchat to jeden z wielu aktywnych mediów społecznościowych. Posiada własny unikalny system działania. Nic więc dziwnego, że użytkownicy stworzyli również własne kody do komunikacji. Co oznacza popularny skrót GM oraz GN na Snapie? Dlaczego te skróty kojarzą się głównie z tą aplikacją?

Snapchat, jak i inne social media, posiada pewien specyficzny system komunikacji. Coraz częściej pojawiają się skróty, emotikony oraz eufemizmy. Nic więc dziwnego, że skróty GM oraz GN stały się już normą. Tylko co one oznaczają? Sprawdźmy, z jakiego powodu wykorzystuje się skrót GM oraz GN na Snapchacie.

Co oznacza GM i GN na Snapie?

Skrót GM oraz GN mają bardzo proste znaczenie. GM to skrót od Good Morning, gdzie GN oznacza Dobry Wieczór. Wykorzystywane są jako treść Snapa oraz w trakcie komunikacji na czacie. Skróty te znane są również poza aplikacją Snapchat. Możemy je zobaczyć także w trakcie rozmowy na innym komunikatorze czy w wysyłanych SMS. Zazwyczaj pisze się je małą literą, gdyż pisane wielką literą mogą zmienić swoje znaczenie.

Reklama

Kiedy powstał skrót GM oraz GN?

Po raz pierwszy objaśnienie skrótu GM w sieci pojawiło się w 2003 roku. Zapisano je na stronie Urban Dictionary. Rok później na tym samym portalu dodano objaśnienie skrótu GN. Podejrzewa się, że pierwszy raz skróty te wykorzystano w latach 90. Mogły być używane w SMS-ach. Nie byłoby to niczym zaskakującym. W tamtych czasach wiadomości tekstowe miały bardzo mały limit znaków na wiadomość. Dlatego też wymyślano różne skróty.

Dlaczego ludzie wysyłają GM oraz GN na Snapie?

GM oraz GN mają ogromną popularność głównie na Snapchacie. Użytkownicy korzystają z nich regularnie w trakcie komunikacji z innymi. Niektórzy wykorzystują je tylko po to, by zachować Snapstreak. Jest specjalnym oznaczeniem rozmowy, które wyświetla się między nami a naszymi znajomymi. Pojawia się zawsze wtedy, gdy przez 3 dni co najmniej raz na dobę wymienimy się z kimś Snapem.

W sytuacji, w której ta ciągłość zostanie zerwana, Snapstreak znika z okienka konwersacji. Z tego też powodu wiele osób rano lub wieczorem przesyła sobie Snapy z dopiskiem GN lub GM. Często nawet wysyłany Snap nie posiada w sobie nic więcej oprócz tych dwóch liter. Wykorzystane jest głównie, aby zachować ciągłość "rozmowy".

Co jeszcze oznacza skrót GM i GN?

Poza Snapchatem skrót GM oraz GN wykorzystywany jest również na czatach. Mimo wszystko znaczenie tego skrótu bywa różne. Wszystko zależy od kontekstu rozmowy. Według Cyber Definitions skrót GM oznacza aż 5 różnych rzeczy. GM oprócz Good Morning oznacza również:

  • Genetically Modified (Modyfikowane genetycznie),
  • General Motors (koncern motoryzacyjny),
  • Good Move (dobry ruch),
  • Game Master ("Mistrz Gry" - osoba decydująca w grach RPG oraz MMORPG).

Skrót GN również posiada kilka znaczeń. Oznaczać może:

  • Gamer Name (Nazwa gracza - inaczej nick/nickname),
  • Get Naked (Rozbierz się - używane przeważnie na czatach dla dorosłych).

***

Czytaj także:

Z tymi gadżetami odkryjesz świat na nowo. Sprawdzą się o każdej porze roku

Google Play Points. Co to jest i jak zbierać punkty?

Ta apka śledzi i nagrywa każdy twój ruch. Pomysł przyszłości czy dziwactwo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Snapchat | GM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy