Jak się robi dni na snapie? Sprawdź, o co z nimi chodzi i jak je odzyskać

Aplikacje mobilne z dnia na dzień są coraz bardziej popularne. Od kilku lat obok Facebooka i Instagrama, króluje Snapchat. To aplikacja, umożliwiająca przesyłanie krótkich filmików lub pojedynczych zdjęć do naszych znajomych. Wielu jej użytkowników bierze udział w kolekcjonowaniu dni na snapie. Sprawdź, co to jest i jak odzyskać dni na snapie w sprawdzony sposób.

Snapchat to popularna aplikacja, z której korzystają miliony użytkowników.
Snapchat to popularna aplikacja, z której korzystają miliony użytkowników.123RF/PICSEL

Czym jest Snapchat?

Snapchat to popularna aplikacja mobilna, która służy do przesyłania zdjęć oraz wideo. Uruchomiona została w 2011 roku, a jej charakterystyczną cechą jest to, że wysłane multimedia znikają po upływie ustalonego czasu. W przypadku, gdy ktoś zdecyduje się wykonać screenshot przesłanego przez nas zdjęcia lub wideo, to zostaniemy o tym od razu poinformowani przez aplikację. Jest to platforma, która stawia na ulotność przesyłanych danych.

Snapchat wciąż się rozwija i oferuje coraz więcej możliwości swoim użytkownikom. Mogą oni nakładać na swoje zdjęcia wybrane filtry, wykonywać rysunki, wycinać elementy lub spowalniać i przyspieszać nagrane wideo.

Oprócz tego Snapchat wprowadził również Cameos Stories, dzięki któremu tworzone są zabawne filmiki z naszymi prawdziwymi twarzami i naszych znajomych z aplikacji, które w formach animowanych postaci mają różne przygody.

Poza tradycyjnym wysyłaniem bezpośrednio do znajomych, krótkich nagrań i zdjęć, możemy również dodać je do My Story, gdzie każdy z grona dodanych przez nas znajomych, będzie mógł je zobaczyć przez 24h. Dodatkowo użytkownicy mają do dyspozycji czat tekstowy, głosowy, a także rozmowy wideo.

Jak robić dni na snapie?

Snapchat szybko zyskał wielu zwolenników i cieszy się dużą popularnością. Użytkowników zachwyciła również funkcja, jaką jest robienie dni na snapie, zwana również snapassą lub snapstreakiem.

Dni na snapie to w zasadzie nagradzanie punktami za regularność w kontakcie z innymi użytkownikami. Polega to na tym, że w momencie, gdy wysyłamy sobie ze znajomymi każdego dnia snapy, to obok nicku użytkownika pojawią się emoji, a także ilość osiągniętych wspólnie dni snapowania.

Jeśli przez 3 kolejne dni będziesz wymieniać się multimediami z daną osobą, to zobaczysz płomień obok jej nazwy.

Co oznacza litera "S" na snapie?

Dni na snapie wiążą się również z pojawieniem się tajemniczej litery "S". Wielu użytkowników zastanawia się, co oznacza ten symbol i z czym się on wiąże.

Rozwiązanie jest proste, ponieważ litera "S" na snapie nawiązuje to utrzymywanych przez nas dni. Pojawiający się dopisek litery "S" na zdjęciu oznacza wyraz "Streaks". Słowo to jest angielskim odpowiednikiem polskiego słowa "dni".

Co ile godzin trzeba wysłać snapy, żeby mieć dni?

Przypomnieniem o codziennym wysłaniu snapa jest pojawiająca się przy ilości dni klepsydra, która sygnalizuje, że zostało nam niewiele czasu, aby utrzymać naszą snapassę. Jeśli nie wyślemy znajomemu w czasie 24h żadnego snapa, to dni automatycznie znikają.

Ważne jest również to, że nie da się utworzyć dni na snapie, kiedy tylko jedna osoba wysyła zdjęcia czy wideo. Do pojawienia się liczby przy nicku, niezbędny jest kontakt dwustronny między użytkownikami i regularność obu z nich.

Jak odzyskać dni na snapie?

Dla wielu osób dni na snapie są naprawdę ważne i często wkładają w to spory wysiłek, aby co dobę pamiętać o wysłaniu multimediów do znajomych. Czasem jednak dzieje się tak, że mimo naszej regularności aplikacja ma problemy z serwerami albo znajomy był niedostępny przez ostatnie 24h.

Nasza snapassa przepada, dni znikają i aplikacja informuje nas o ich utraceniu. Okazuje się, że jednak mamy wyjście z tej sytuacji i nie wszystko jest jeszcze stracone, dlatego warto wiedzieć, jak odzyskać dni na snapie. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku:

  1. Otwórz aplikację Snapchat i kliknij swoją postać Bitmoji, która znajduje się w lewym górnym rogu, po wejściu w panel robienia zdjęć.
  2. Następnie otwórz symbol ustawień, czyli ikonę koła zębatego, która umieszczona jest w prawym górnym rogu.
  3. Aplikacja przeniesie cię do panelu ustawień. Znajdź w nich zakładkę "Wsparcie" i klikając w nią, wybierz opcję "Potrzebuję pomocy".
  4. Pojawi się na ekranie strona, która umożliwia rozwiązanie problemów dotyczących aplikacji oraz kontakt z supportem.
  5. Kliknij duży napis "Contact us", który znajduje się w dolnej części ekranu. Następnie wybierz z listy problemów opcję "I lost my Snapstreak".
  6. Wyświetli ci się formularz, który musisz wypełnić, uzupełniając takie dane jak:
  • nazwę użytkownika,
  • e-mail, numer telefonu,
  • model smartfona używanego do wysyłania snapów,
  • nick znajomego, z którym utraciłeś dni,
  • informację o tym, kiedy pojawił się problem,
  • ilość dni, jaką uzyskałeś przed stratą,
  • informację o widoczności lub jej braku w przypadku klepsydry.

Po wypełnieniu formularza pozostaje nam oczekiwanie na przywrócenie dni na snapie. Dane powinny ponownie pojawić się po kilku godzinach od momentu zgłoszenia problemu.

Warto uważnie wypełniać formularz i podawać jak najwięcej przydatnych informacji, ponieważ nie zawsze udaje się odzyskać utracone dni, a dobrze uzupełnione zgłoszenie może zwiększyć twoje szanse na sukces.

Rekord dni na snapie. Ile można mieć maksymalnie?

Wytrwałość jest niezbędna w robieniu dni na snapie. Wiele osób stawia sobie za cel utrzymanie jak najdłuższej snapassy ze swoimi znajomymi. Niektórym udaje się zachować regularność przez naprawdę długi czas.

Wiele użytkowników zastanawia się, jaki jest rekord dni na snapie. To liczba naprawdę imponująca, bo rekordziści wysyłali sobie codziennie filmy i zdjęcia przez 2492 dni. Rekord należy do dwóch nastolatek z USA i ciągle jeszcze ta liczba rośnie. W przybliżeniu można śmiało stwierdzić, że rekordzistki snapują ze sobą już około 7 lat bez przerwy.

Co ciekawe, nie ma żadnego limitu dotyczącego maksymalnej liczby dni na snapie.

Czytaj również:

Zobacz także:

Zaćmienie Słońca. Fascynujący spektakl przyrody NIR KAFRI / AFPTV / AFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas