Tak, Snapchat ma ciemny tryb. Jak zrobić czarnego snapa?

Jak zrobić czarnego snapa? To pytanie zadaje sobie wielu. Ciemny tryb w aplikacjach jest o wiele przyjemniejszy i bezpieczniejszy dla oczu, szczególnie jeśli z telefonu korzystamy w nocy. Wprowadza go coraz więcej firm, dbając o komfort swoich użytkowników. Nie zawsze jednak łatwo jest go znaleźć lub aktywować. W ten sposób włączysz ciemny motyw na snapie dla Androida i iOS.

Zrobienie czarnego snapa jest bardzo ważne, jeśli dbamy o swój wzrok. Ciemny tryb mniej męczy oczy, szczególnie kiedy długi czas spędzamy przed telefonem. Zmniejszy również ryzyko pogłębienia się lub pojawienia wad wzroku. Co więcej, czarny snap pomoże w oszczędzaniu baterii. Wymaga on mniej światła, dzięki czemu będzie zużywać mniej cennej energii.

Jak zrobić czarnego snapa w iOS?

Zrobienie czarnego snapa w iOS jest bardzo proste. Funkcja oficjalnie została wprowadzona dla użytkowników systemu operacyjnego Apple. Nie trzeba więc kombinować z aplikacjami zewnętrznymi.

Reklama

Aby zrobić czarnego snapa, wchodzimy w aplikację, a następnie klikamy w swoje zdjęcie profilowe. Przechodzimy do ikony koła zębatego, która po kliknięciu przeniesie nas do ustawień. Przewijamy na sam dół i klikamy w "Wygląd aplikacji".

Wówczas ukażą się do wyboru trzy opcje: według systemu, ciemny oraz jasny. Klikamy interesującą nas drugą możliwość, czyli tryb ciemny. Od tego momentu możemy cieszyć się czarnym snapem.

Jak zrobić czarnego snapa w Androidzie?

Zrobienie czarnego snapa w Androidzie jest niestety trudniejsze. Jest tak, dlatego że Snapchat nie ma tej opcji udostępnionej dla użytkowników tego systemu. Z tego powodu trybu ciemnego nie włączymy docelowo w aplikacji. Istnieje jednak sposób na to, żeby to obejść i zrobić czarnego snapa.

Zrobienie czarnego snapa Androidzie rozpoczynamy od włączenia trybu programisty. Aby było to możliwe, przechodzimy do numeru wersji, który znajdziemy w Ustawieniach. Klikamy w niego 7 razy, po czym pojawi się nowa pozycja "Opcje programisty".

W "Opcjach programisty" powinna pojawić się możliwość wybrania sekcji "Renderowanie przyspieszane sprzętowo", a tam klikamy "Wymuś tryb ciemny". Po wybraniu jej zrobimy czarnego snapa.

Zobacz również:

Jak wyczyścić Messenger? Sposób na wszystkie stare wiadomości

Rewolucyjna zmiana w Gmail. Wywróci świat maili do góry nogami

WhatsApp pozwala na przesyłanie wideo w jakości HD. Liczyliśmy na więcej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tryb ciemny | Snapchat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama