Jak usunąć Snapchat? Zamknij konto raz na zawsze

Snapchat powstał po to, żeby dzielić się ze znajomymi momentami ze swojego życia. Użytkownicy mogli nagrać krótki film lub zrobić zdjęcie, po czym je opublikować. Z czasem także inne platformy i aplikacje udostępniły tę możliwość. Mimo że Snapchat ma dużą konkurencję, nie zniknął zupełnie z rynku aplikacji na smartfony. Jednak wiele osób rezygnuje z niego na rzecz innych rozwiązań.

Czy można usunąć konto na Snapie?

Nie każdemu wystarczy zaprzestanie używania aplikacji. Niektórzy chcą definitywnie zamknąć zarejestrowane tam konto. Podejmując decyzję o pożegnaniu się ze Snapem, trzeba liczyć się z tym, że wraz z jego usunięciem utracone zostaną wszystkie zapisane zdjęcia i relacje. 

Snapchat początkowo zakładał możliwość przechowywania treści tylko przez 24 godz., ale z po jednej z aktualizacji dodano opcję dodawania materiałów do archiwum.

Reklama

Opcją dla niezdecydowanych na to, czy trwale chcą pożegnać się ze Snapem, jest odinstalowanie aplikacji. Wtedy na telefon nie przychodzą powiadomienia o dodawanych treściach. Jednocześnie ponowne zainstalowanie Snapchata powoduje, że dawne ustawienia zostają przywrócone i znów można korzystać z programu pod tą samą nazwą użytkownika, co dawniej. Nie dla każdego jednak to rozwiązanie jest satysfakcjonujące.

Jak trwale usunąć konto na Snapie?

  • W tym celu trzeba wejść na swoje konto. Można to zrobić zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i w samej aplikacji. 

  • Po zalogowaniu do Snapa trzeba wejść w jego ustawienia. Po wybraniu awatara przypisanego do konta rozwinie się część menu "ustawienia". 

  • Na samym dole będzie znajdować się zakładka "czynności na koncie". Jedna z dostępnych tam opcji to "usuń konto". 

  • Po jej wybraniu system poprosi o ponowne wpisanie nazwy użytkownika oraz hasła. To forma zabezpieczenia przed przypadkowym odinstalowaniem aplikacji. 

  • Po przejściu całej ścieżki na podany adres e-mail przyjdzie informacja o dezaktywowaniu konta.

Deaktywacja konta na Snapie?

Skorzystanie z możliwości usunięcia konta, czy to z poziomu aplikacji, czy też przeglądarki, powoduje jego czasowe zawieszenie. Oznacza to, że przez 30 dni użytkownik będzie mógł zmienić decyzję i przywrócić poprzednie ustawienia. 

Jest to opcja dająca możliwość reaktywacji konta na Snapie. Trzeba jednak pamiętać, że jakakolwiek próba ponownego logowania spowoduje aktywowanie aplikacji. Jeśli więc znowu użytkownik zechce trwale usunąć konto na Snapie, trzeba będzie od nowa przejść całą procedurę.

Dezaktywowanie aplikacji nie jest skomplikowanym procesem. Zastanawiając się, ile trwa usuwanie Snapchata, trzeba brać pod uwagę głównie to, czy użytkownik pamięta hasło, jakie ustawił w momencie instalowania aplikacji. Jego odzyskanie może zająć kilka minut i tym samym wydłużyć cały proces. Jeśli jednak nie ma problemu z odtworzeniem tego zabezpieczenia, to usunięcie Snapa powinno być szybkie i bezproblemowe.

Czy przed usunięciem Snapa można zgrać zapisane w aplikacje dane?

Część użytkowników, mimo że decyduje się na zaprzestanie korzystania z aplikacji i jej trwałe usunięcie, chce jednocześnie zachować publikowane na Snapie zdjęcia oraz relacje. Na szczęście można stworzyć kopię zapasową zgromadzonych danych. Dzięki niej użytkownik ma możliwość zachowania udostępnionych wcześniej zdjęć i filmów. W tym celu należy pobrać wszystkie materiały.

Żeby to zrobić, wystarczy wejść w opcję "memories" i zrobić kopię. Zapisane relacje można przenieść do chmury lub na dysk zewnętrzny. Takie postępowanie sprawi, że zostanie odciążona pamięć podręczna na smartfonie. Dlatego przed podjęciem decyzji o trwałym usunięciu Snapchata dobrze jest zastanowić się nad zarchiwizowaniem opublikowanych treści.

Lepiej usunąć, czy dezaktywować konto na Snapchacie?

Decyzja o tym, czy pożegnać się ze Snapem na zawsze, czy też jedynie zrobić sobie od niego dłuższą przerwę, jest ograniczona czasem. Użytkownik ma bowiem na jej podjęcie tylko 30 dni. 

Wstępna informacja zaznaczona w aplikacji o tym, że nie chce się już korzystać z konta, daje możliwość przywrócenia ustawień Snapchata przez miesiąc. Po tym czasie nie będzie już takiej opcji. 

Po 30 dniach trzeba będzie już od nowa założyć profil i skonfigurować wszystkie ustawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Snapchat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama