Jak usunąć kogoś ze znajomych na Snapchacie i czy on to zobaczy?

Media społecznościowe systematycznie dodają nowe aktualizacje, a te nie zawsze przypadają do gustu użytkownikom. Kolejne przeprojektowanie Snapchata sprawiło, że userzy mieli spore kłopoty z odnalezieniem niektórych funkcji. Chodzi między innymi o możliwość usunięcia znajomego. Jak usunąć kogoś ze znajomych na Snapie?

Usuwanie znajomych na Snapchacie

Snapchat niestety nie działa tak jak Facebook czy Instagram, w których można zrezygnować z obserwowania danego użytkownika. Ta aplikacja oferuje tylko usunięcie go ze swojej listy znajomych. Jak więc usunąć kogoś ze znajomych na Snapie?

Na szczęście to proste. Wystarczy:

Reklama

  • uruchomić Snapchat, dotknąć przycisk "Znajomi" w lewym dolnym rogu, a następnie dotknąć ikony profilu szukanego znajomego;
  • stuknąć w "Ustawienia", dzięki czemu ukaże się lista akcji z opcją "Usuń przyjaciela", po której wciśnięciu znajomy zostanie usunięty.

Jak zablokować kogoś na Snapie?

Irytującą osobę można nie tylko usunąć. Snapchat pozwala także na jej zablokowanie. To również jest łatwe. Chcąc uniknąć ciągłego otrzymywania od kogoś wiadomości oraz snapów, naprawdę warto rozważyć tę możliwość. Wobec tego, jak zablokować kogoś na Snapie?

Snapchat wymaga jedynie:

  • uruchomienia aplikacji i dotknięcia ikony "Znajomi" w lewym dolnym rogu, po czym wybrania z listy wspomnianej osoby i wciśnięcia opcji "Ustawienia";
  • z dostępnych w menu funkcji wybrania opcji "Blokuj", a następnie potwierdzenia swojej decyzji poprzez ponowne naciśnięcie funkcji "Blokuj", wyświetlonej w nowym okienku.

Jak widać i ta opcja nie powinna sprawić żadnemu z użytkowników Snapchata poważnych problemów. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby wykonać pożądaną czynność.

Jakie są konsekwencje zablokowania kogoś na Snapie?

Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje zablokowania kogoś na Snapchacie. Otóż osoba zablokowana wciąż może wysyłać wiadomości, jednak nie wyświetlą się one u osoby, która ją zablokowała. Wiadomości pozostaną nieprzeczytane na ekranie czatu.

Jeżeli zablokowany użytkownik spróbuje przesłać snap osobie, która go zablokowała, to wspomniany snap zostanie u niej oznaczony jako dostarczony. Natomiast osoba ta nie zostanie powiadomiona o wysłanym snapie.

Kiedy użytkownik zostanie odblokowany, osoba, przez którą był blokowany, nie dostanie snapów wysłanych w okresie blokowania go. Jeśli kontakt próbował wtedy przesłać snap, odblokowanie tego kontaktu nie sprawi, że snap ten wyświetli się w menu czatu.

Jedynym powodem, dla którego warto zachować ostrożność podczas blokowania użytkowników Snapchata, jest to, że aplikacja automatycznie usunie całą historię czatu z zablokowaną osobą. Czat pozostanie u osoby zablokowanej.

Czy zablokowana osoba zostanie o tym powiadomiona?

Przed zablokowaniem użytkownika na Snapie może powstrzymywać niewiedza o tym, czy zablokowana właśnie osoba zostanie o tym powiadomiona. Na szczęście Snapchat nie informuje użytkowników o tym, czy zostali przez kogoś zablokowani. Blokowanie jest funkcją prywatną, a aplikacja obiecuje chronić prywatność użytkowników.

Oznacza to, że osoba blokująca danego użytkownika Snapchata nie zniknie z listy jego znajomych.

Jak na Snapchacie zobaczyć zablokowane osoby?

Aby odblokować zablokowanego użytkownika Snapchata, trzeba go najpierw odnaleźć. Czy aplikacja oferuje specjalny folder z zablokowanymi osobami? Jak na Snapchacie zobaczyć zablokowane osoby?

W tym celu należy wejść w "Ustawienia" (służy do tego ikonka koła zębatego), następnie wybrać "Czynności na koncie", a potem wejść w zakładkę "Zablokowano". To właśnie w tej zakładce znajduje się na Snapchacie lista wszystkich zablokowanych przez użytkownika osób.

Jak odblokować kogoś na Snapchacie?

Gdyby zablokowanie kogoś nastąpiło przez pomyłkę, aplikacja Snapchat daje swoim użytkownikom możliwość odblokowania konkretnych osób. Tak więc na Snapie istnieje możliwość odzyskania z kimś kontaktu. Na szczęście ta procedura również jest bardzo prosta. Jak odblokować kogoś na Snapie?

Wystarczy jedynie wcisnąć ikonkę koła zębatego, po czym przejść do opcji "Ustawiania". Po wybraniu zakładki "Działania na koncie" należy przejść do sekcji o nazwie "Zablokowane osoby". Na ekranie wyświetli się lista zablokowanych w aplikacji kontaktów. Aby odblokować wybraną z zablokowanych osób, trzeba już tylko dotknąć symbolu krzyżyka, który widnieje tuż obok nazwy szukanego użytkownika.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: snapchat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy