Reklama

Instagram zwiększa kontrolę nad danymi

Popularny serwis społecznościowy wprowadza możliwość kontroli nad danymi udostępnianymi usługom zewnętrznym.

Instagram od dłuższego czasu pracuje nad poprawą bezpieczeństwa swojej aplikacji. Do ważnych zmian dotyczących tej kwestii warto zaliczyć nową funkcję, która umożliwia nam podgląd i edycje zewnętrznych aplikacji korzystających z zasobów naszego konta.

Aplikacja zaoferuje nowy panel "aktywność". To właśnie w nim znajdziemy dokładny spis wszystkich programów współpracujących z naszym Instagramem, a tym samym mających dostęp do naszych danych. Za jego pomocą będziemy mogli przeglądać, a także usuwać aplikacje, których nie chcemy lub wydają się podejrzane. Instagram planuje wprowadzić także nowy ekran autoryzacji, który na bieżąco będzie informował nas o zewnętrznych źródłach chcących otrzymać dostęp do naszych danych.

Reklama

Nowości będą wdrażane etapami. Pełny pakiet bezpieczeństwa powinien pojawić się w czasie najbliższych sześciu miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | urządzenia mobilne | Facebook | dane

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama