Internet bez limitu na przyjemności

Aby móc się cieszyć dostępem do sieci bez ograniczeń wystarczy dobry pakiet internetowy, nowoczesny smartfon i ulubione aplikacje. Najlepiej takie, które nie pożerają naszego limitu danych.

Mobilny dostęp do sieci to nie tylko wygoda, ale i dużo radości. Dzięki nim na naszym smartfonie czy tablecie możemy nie tylko surfować po Internecie, ale też oglądać ulubione seriale, słuchać muzyki i kontaktować się z innymi - a wszystko to dzięki wygodnym aplikacjom.  Sęk w tym, że niektóre z nich są w stanie w rekordowym tempie rozprawić się z naszymi limitem Internetu. A wtedy - albo tracimy komfort szybkiego połączenia (co może chociażby uniemożliwić oglądanie filmów), albo by móc korzystać z sieci musimy dodatkowo zapłacić.

Reklama

A ile netu zjadają twoje aplikacje?

Jak to możliwe, że ten sam pakiet mobilnego Internetu jednym starcza na cały miesiąc, a innym znika w trzy dni? To proste! Wszystko zależy od tego, jak i do czego wykorzystujemy nasz limit przesyłu danych. Tak naprawdę bowiem nie chodzi o czas spędzony w sieci, a operacje, które wykonujemy na naszym smartfonie czy tablecie.

Czy wiesz, że 2 GB wystarczą na:

- wysłanie nawet 2 milionów wiadomości (również graficznych) przez What’sApp? To naprawdę dużo! 

Te same 2 GB pozwolą na: wymienienie 8 tysięcy maili przez Gmail albo prawie 50 godzin słuchania muzyki przez Tidala. Brzmi naprawdę przyjemnie, prawda? 

Statystyki są nieco mniej łaskawe dla wielbicieli social media 

- taki limit przesyłu danych wystarczy bowiem jedynie na: 22 godziny sprawdzania, co słychać u znajomych z Facebooka. Mając 2 GB Internetu w telefonie nie da się więc całymi dniami bezkarnie "siedzieć na Fejsie".  Najgorzej jednak mają kinomani. Popularny serwis Netfix z 2 GB upora się w godzinę. Nie wystarczy więc nawet na dwa odcinki ulubionego serialu.

Wszystko co potrzebne, żeby było super

Oczywiście można powiedzieć, że 2 GB Internetu w smartfonie to niewiele. Może lepiej wybrać pakiet 5 GB, 10 GB lub bez limitu danych? No pewnie! Ale warto pamiętać, że Internet bez limitu danych też po pewnym czasie może zwolnić. W T-Mobile następuje to dopiero po zużyciu 100 GB miesięcznie (to naprawdę dużo), ale jednak.  

Czy istnieje wobec tego opcja, żeby mieć wszystko? I Internet, i zawrotną prędkość przesyłu danych, a przy okazji móc korzystać z ulubionych aplikacji do woli? Oczywiście. Warunek jest jeden - aplikacje zero data rating czyli niepożerające naszego limitu. Znajdziemy je chociażby w ofercie Supernet od T-Mobile. Supernet daje możliwość dopasowania pakietu internetowego do naszych potrzeb oraz zapewnia zestaw najpopularniejszych aplikacji z darmowym dostępem do sieci.

Super aplikacje w Supernecie:

NaviExpert - aplikacja przemieniająca nasze urządzenie mobilne w dokładną nawigację GPS i antyradar. Program ostrzeże nas przed korkami, remontami, a nawet poinformuje o pobliskich fotoradarach.

MyDysk - mobilny dostęp do prywatnej przestani w chmurze, w której możemy przechowywać ponad 25GB danych. Aplikacja pozwala na łatwe wysyłanie plików, zdjęć i filmów z niemal każdego urządzenia mobilnego, a także bezpieczne udostępnianie ich w Internecie.

Facebook - mobilna wersja najbardziej rozpoznawalnego serwisu społecznościowego na świecie. Za jego pomocą możemy utrzymywać kontakt ze znajomymi niemal zawsze i wszędzie. Aplikacja pozwala nam w prosty sposób zmieniać swoje statusy, dodawać zdjęcia i filmy, komentować posty znajomych, a także korzystać z udostępnionych na serwisie gier. Jest to bez wątpienia jedna z najczęściej używanych aplikacji na urządzeniach mobilnych tym samym umiejscowienie jej na liście programów nie zużywających pakietu danych było świetną decyzją.

Messenger - samodzielny komunikator umożliwiający kontakt ze znajomymi z Facebooka oraz osób z naszej książki adresowej. Aplikacja działa na podobnej zasadzie co przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość. Co więcej Messenger pozwala także na połączenia głosowe, bez względu na to, gdzie znajduje się osoba, z która chcemy się połączyć.

Twitter - mobilna aplikacja znanego serwisu społecznościowego umożliwiającego wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, zdjęć, filmików czy plików GIF i Vine. Program nie tylko pozwala nam być na bieżąco z informacjami dotyczącymi swoich znajomych lub sławnych osób, ale także daje nam możliwość śledzenia interesujących tagów.

Tidal - popularny serwis muzyczny oferujący dostęp do muzyki w wysokiej jakości. Zawiera ponad 40 milionów utworów oraz 130000 teledysków zarówno bardziej, jak i mniej znanych zespołów i wykonawców. Umożliwia tworzenie własnych playlist, dzielenie się muzyką ze znajomymi, a także radia. Dodatkowo w aplikacji znajdziemy aktualizowaną bazę artykułów tematycznych.

Tinder - jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych ostatnich lat. Wykorzystywana zarówno do poszukiwania drugiej połówki, jak i po prostu poszerzania grona znajomych. Aplikacja pobiera nasze zdjęcia profilowe z Facebooka oraz informacje o naszych zainteresowaniach. Sami możemy również dodać krótki opis naszej osoby. Pozwala na wyszukanie osób o wskazanej przez nas płci i wieku w wybranej przez nas lokalizacji. Osoby, które nas interesują możemy odznaczyć, a jeśli one również zrobią to samo w naszym przypadku - możemy zacząć konwersację. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: T-Mobile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy