Larry Page znów na czele Google'a

Do zaskakującej zmiany doszło na najważniejszym stanowisku w Google'u: współzałożyciel internetowego giganta ponownie przejmuje stery i będzie nowym szefem firmy.

Page rozpocznie pełnienie nowej funkcji od 4 kwietnia. Jego poprzednik Eric Schmidt zostanie prezesem rady nadzorczej. Zmiana uzasadniana jest tym, że działalność koncernu stała się bardziej skomplikowana i potrzebne są proste struktury decyzyjne. W ostatnich dziesięciu latach Schmidt, Page i drugi współzałożyciel firmy Siergiej Brin kierowali Google'em na zasadzie triumwiratu. Teraz ten model zarządzania zostanie zmieniony.

Page zamierza nadzorować rozwój produktów oraz strategię koncernu w ramach swoich koncepcji ekonomicznych, wyjaśnił Schmidt. Z kolei Brin zdecydował się skupić na projektach strategicznych oraz nowych produktach spółki. Schmidt zaś będzie jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny przede wszystkim za kontakty zewnętrzne - z klientami, partnerami biznesowymi i instytucjami. Ponadto będzie też pełnił rolę doradcy Page'a i Brina.

Reklama
HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Google | Larry Page
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy