Lenovo YOGA BOOK - tablet wynaleziony na nowo

​Lenovo zaprezentowało Lenovo YOGA BOOK, najsmuklejszy i najlżejszy na świecie tablet 2w1. Działa on i wygląda inaczej niż tradycyjne tablety. Dlaczego?

Lenovo YOGA BOOK wygląda jak tradycyjny laptop z tą różnicą, że jest nieporównywanie smuklejszy i lżejszy. Zdecydowanie różni się od tabletów, jakie znaliśmy do tej pory. Lenovo YOGA BOOK to najsmuklejsze na świecie urządzenie 2w1: ma tylko 9,6 mm grubości, a w najwęższym miejscu jedynie - 4,05 mm. Jest cieńszy niż trzy ułożone na sobie monety. Jako że YOGA BOOK jest też najlżejszym produktem tego typu na świecie (waży 690 g), jest równie mobilny jak smartfon, można go swobodnie przenosić oraz trzymać równie wygodnie, jak książkę. Lenovo YOGA BOOK jest stworzony do tego, by towarzyszyć użytkownikowi przez cały dzień. Może pracować w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie - w  środkach transportu publicznego, w poczekalni lub w zatłoczonej kafejce. Pozwala na to smukła konstrukcja, 15-godzinny czas pracy baterii oraz zawias umożliwiający obrót ekranu o 360 stopni.
 
Klawiatura Halo Keyboard w YOGA BOOK wyświetlana na kreatywnym panelu dotykowym pozwoliła na zaprojektowanie tak smukłego i lekkiego tabletu, łączącego oprogramowanie i sprzęt w jeden płynny interfejs. Szklany ekran z warstwą anti-glare o matowym wykończeniu zapewnia wysoki komfort pracy podczas korzystania z technologii dotyku - obsługi aplikacji, czy pisania. Klawiatura Halo Keyboard nie posiada fizycznych klawiszy, są one wyświetlane na panelu dotykowym zawsze wtedy, kiedy są potrzebne.

Reklama

Podświetlane krawędzie przycisków w połączeniu z czułą technologią haptyczną pozwalają na precyzyjne, wygodne i szybkie pisanie. Każde naciśnięcie klawisza wytwarza sprzężenie zwrotne w postaci delikatnej wibracji, która jest potwierdzeniem skutecznie wykonanej akcji. Oprogramowanie Lenovo YOGA BOOK pozawala na "naukę i dostosowanie" do stylu pisania użytkownika. Oferuje podpowiedzi i funkcję autouzupełniania. Dzięki temu Halo Keyboard znacznie przewyższa zwykły tablet pod względem szybkości i wygody pisania, a komfort użytkowania można raczej porównywać do klawiatury fizycznej.

Prawie jak notes

Gładka powierzchnia klawiatury Halo Keyboard pozwala korzystać z niej na kilka sposobów za pomocą dwufunkcyjnego rysika Real Pen. Tablet Lenovo YOGA BOOK został zainspirowany elegancją i prostotą tradycyjnych notesów. Wraz z dołączonym rysikiem jest odpowiedzią na siłę ludzkich przyzwyczajeń - użytkownicy w dalszym ciągu chętnie sięgają po papier i długopis by stworzyć szybką notatkę, rysunek lub szkic. Za pomocą Real Pen z wymienną końcówką i wkładem z tuszem, mogą oni pisać na zwykłej kartce papieru umieszczonej na specjalnej podkładce.


Druga końcówka pióra służy do używania na ekranie dotykowym. Wszystkie notatki i ilustracje, zarówno te powstałe na ekranie dotykowym, panelu dotykowym lub kartce papieru są zapisywane w urządzeniu. Zbliżony rozmiarem do zwykłego pióra rysik Real Pen wykorzystuje technologię EMR Wacom feel It™ umożliwiającą pracę na najnowocześniejszym panelu dotykowym umożliwiającym zapis danych w wersji cyfrowej w czasie rzeczywistym.

Wielofunkcyjna klawiatura i rysik Real Pen odtwarzają naturalny sposób rysowania na papierze. Można też tworzyć ilustracje i szkice bezpośrednio na ekranie - to kwesta gustu. Rysik Real Pen pozwala na prowadzenie linii z precyzją równą ołówkowi lub pędzlowi. Charakteryzuje się 2048 poziomami nacisku i wykrywa 100 stopni nachylenia. Ponadto nie trzeba go ładować, ani wymieniać - Real Pen nie wymaga baterii, zaś tusz można zastąpić tradycyjnym wkładem takim, jak w zwykłym piórze
 
YOGA BOOK ma procesor Intel Atom X5 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Tablet Lenovo YOGA BOOK jest także dostępny w wersji z systemem Windows 10.

YOGA, posiada niezwykły bransoletkowy zawias. W tym modelu jest on jednak mniejszy i zbudowany na bazie trzyosiowego mechanizmu ze 130 różnymi częściami mechanicznymi, wyprodukowanymi z pięciu różnych materiałów. Lenovo YOGA BOOK przetestowano ponad 25 000 razy. Konwertowalna konstrukcja oferuje pracę na cztery różne sposoby: do przeglądania zasobów sieci, oglądania i odtwarzania multimediów, pisania - niczym na tradycyjnym laptopie oraz tworzenia notatek, rysunków i innych kreatywnych prac na panelu dotykowym, po rozłożeniu ekranu o 180 stopni. Tablet Lenovo YOGA BOOK z systemem Android jest dostępny w kolorze gold i gunmetal, podczas gdy model z systemem Windows - w kolorze carbon black.
 
Tablet Lenovo YOGA BOOK będzie dostępny w cenie od 499 EUR z podatkiem VAT w wersji z systemem Android oraz 599 EUR z podatkiem VAT w wersji z systemem Windows od września 2016 r.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo | IFA 2016
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy