LG Optimus 3D - sprawdzamy telefon "3D bez okularów"

Mieliśmy szansę sprawdzić pierwszy na świecie telefon w pełni stworzony z myślą o rozrywce "3D bez okularów".

LG Optimus 3D (w Polsce o nazwie LG Swift 3D), oferuje pierwszy na świecie telefon dwurdzeniowy i dwukanałowy (Dual Channel) telefon. To również platforma 3D, umożliwiająca nagrywanie, wyświetlanie i udostępnianie treści 3D.

Telefon LG Optimus 3D to szybkość i moc obliczeniowa, gwarantowana przez konfigurację trzech dualnch technologii - procesora dwurdzeniowego, dwóch kanałów i dwóch modułów pamięci. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z wyższej wydajności i płynności działania niż w przypadku smartfonów wyposażonych w procesory dwurdzeniowe o częstotliwości 1 GHz.

Reklama

Raport Specjalny INTERIA.PL z targów MWC 2011 w Barcelonie - najnowsze komórki i nie tylko

W odróżnieniu od jednokanałowych smartfonów wyposażonych w jeden moduł pamięci i procesor jednordzeniowy, telefon LG Optimus 3D gwarantuje wyjątkowe korzyści związane z jednoczesną - a przez to znacznie szybszą - transmisją danych między dwoma modułami pamięci i procesorem dwurdzeniowym. Użytkownicy mogą przeglądać strony internetowe, korzystać jednocześnie z wielu aplikacji, grać w gry obsługiwane z wyjątkową szybkością i wyświetlać filmy przy doskonałej płynności - przez długi czas.

Aparat fotograficzny z matrycą 5MP i dwoma obiektywami, zintegrowany w telefonie LG Optimus 3D, umożliwia użytkownikom rejestrowanie i nagrywanie filmów w trzech wymiarach, niezależnie od czasu i miejsca. 4,3-calowy wyświetlacz WVGA telefonu LG Optimus 3D odtwarza treści 3D bez konieczności stosowania okularów. Wyświetlanie jest bardzo wyraźne i pozbawione efektu migotania, dzięki czemu użytkownicy mogą wyświetlać treści multimedialne w technologii 2D (w rozdzielczości do 1080p) i 3D (w rozdzielczości do 720p).

LG Optimus (Swift) 3D:

Specjalny, dedykowany przycisk 3D umożliwia nawigację po specjalnym trójwymiarowym menu, udostępniającym 5 zakładek dedykowanych do obsługi treści 3D, w tym galerii, aparatu, gier i aplikacji, portalu YouTube 3D i przewodnika 3D.

Jak sprawuje się 3D bez okularów?

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony jakością wyświetlanego obrazu. Spodziewałem się przeciętnego chwytu marketingowego, ale dostaliśmy naprawdę ciekawie zaimplementowaną technologię. Gry, podobnie jak w przypadku konsolki Nintendo 3DS (również wykorzystującej podobną technologię 3D "bez okularów"), prezentują się naprawdę świetnie. Pozytywnie zaskakują także filmy - wyraźnie widać, że są to materiały 3D. Natomiast naprawdę ciekawe zapowiada się robienie zdjęć oraz kręcenie wideo w 3D. Tworzenie materiałów w 3D sprawia, że urządzenia takie jak Optimus 3D mają sens istnienia.

Zarejestrowane treści 3D można udostępniać na ekranie telewizora LG i monitora 3D za pośrednictwem portu HDMI 1.4. Telefon jest również zgodny z produktami opatrzonymi znakiem DLNA Certified. Poza tym użytkownicy mogą zamieszczać treści 3D na portalach i udostępniać je poprzez transmisję strumieniową za pośrednictwem dedykowanego kanału 3D na portalu YouTube (youtube.com/3D).

Światowa premiera telefonu LG Optimus 3D odbędzie się w Europie na początku drugiego kwartału 2011 roku. Początkowo telefon będzie dostępny z systemem operacyjnym Android 2.2 (Froyo), z możliwością późniejszej aktualizacji do wersji Android 2.3 (Gingerbread). Harmonogram aktualizacji zostanie opublikowany na lokalnych rynkach w odpowiednim czasie.

Podstawowe dane techniczne

- Dwurdzeniowy, dwukanałowy procesor 1 GHz (Texas Instruments OMAP4),

- 4,3-calowy wyświetlacz WVGA 3D,

- Moduły pamięci LP DDR2 8 Gb i 4 Gb,

- Akumulator 1500 mAh,

- Aparat 5MP z dwoma obiektywami,

- Rozdzielczość w trybie 2D: 1080p MPEG-4/H.264 (nagrywanie i odtwarzanie),

- Rozdzielczość w trybie 3D: 720p H.264 SEI (nagrywanie i odtwarzanie),

- HSPA+, DLNA/HDMI 1.4 ,

- H.264, H.263, DivX, MKV, WMV-9, ASF, AVI, 3GP, MP4.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy