LG pracuje nad zegarkiem z webOS. Nowy konkurent Android Weara?

LG wkrótce może dołączyć do Samsunga, który prężnie rozwija własną alternatywę dla systemu Android Wear. Firma ma bowiem pracować na inteligentnym zegarkiem z systemem webOS na pokładzie.

Firma LG jest obecnie jednym z głównych partnerów Google przy wprowadzaniu urządzeń opartych na nowej platformie Android Wear. Koreańczycy wprowadzili już na rynek model G Watch, a jeszcze przed targami IFA 2014 miała miejsce premiera jego następcy z okrągłym wyświetlaczem. Koreańczycy w niedalekiej przyszłości mogą jednak rozszerzyć portfolio zegarków o sprzęt oparty na innym systemie.
 
Ostatnie plotki sugerują, że LG myśli już na szerszym wykorzystaniu platformy webOS, która obecnie dostępna jest jedynie w Smart TV. Opracowany przez Palma system pierwotnie pisany był z myślą o smartfonach i tabletach, ale cechuje się dużą elastycznością. Dzięki temu, gdy projekty Palma i HP nie wypaliły, został on bez problemów zaadoptowany w telewizorach południowokoreańskiego giganta.
 
Dostosowanie webOS-a do zegarków nie powinno być problemem - nie ma on dużych wymagań i bez problemu współpracuje z różnymi interfejsami użytkownika. Potwierdzeniem prac nad nową wersję systemu są informacje ze strony LG dla deweloperów. Wyraźnie zasugerowano na niej, że webOS wkrótce dostępny będzie także dla inteligentnych zegarków. Koreańczycy już teraz chcą zachęcić twórców aplikacji do pisania programów także pod ich system.
 
Dlaczego jednak LG ma w ogóle tworzyć konkurencję dla Android Weara? To pytanie, które może zadawać sobie wielu użytkowników. Szczególnie, że zmodyfikowany webOS będzie z pewnością oferował bardzo podobne funkcje co platforma giganta z Mountain View.

Reklama

LG najprawdopodobniej pracuje obecnie nad samodzielnym inteligentnym zegarkiem, który nie będzie musiał być stale sparowany ze smartfonem. Na takie rozwiązania Android Wear na razie nie pozwala. Sprzęt firmy - podobnie jak stary GD910 - będzie z pewnością wyposażony w slot kart SIM. Obsługa standardów komórkowych pozwoli na prowadzenie rozmów bezpośrednio z zegarka czy synchronizację danych z chmurą bez konieczności podpinania się do sieci Wi-Fi.
 
Mówi się, że urządzenie to kryje się pod nazwą LG VC-100, która niedawno pojawiła się w bazie Federalnej Komisji Łączności. Jeżeli okaże się to prawdą, wkrótce możemy poznać konkurenta Samsunga Gear S.
 
Informacje o nowym zegarku LG nie cieszą mnie tylko dlatego, że byłem wielkim fanem webOS-a. Android Wear to całkiem fajna platforma, ale do ideału wiele jej jeszcze brakuje, nie wspominając już o mocno ograniczonej dostępności. Liczę więc, że Koreańczykom na bazie systemu Palma uda się stworzyć co najmniej równie ciekawe oprogramowanie dla inteligentnych zegarków. Problemem może być zaplecze dodatkowych aplikacji, ale nie martwiłbym się tym. Chodzi w końcu o zegarki, które nie potrzebują ich zbyt wielu.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy