Mapy Google pozwolą udostępnić postęp podróży

Kolejne nowości trafiają do Map Google. Od teraz każda osoba posiadająca smartfona z systemem iOS będzie mogła udostępnić swoim znajomym położenie na żywo podczas przemieszczania się.

Funkcja udostępniania lokalizacji była dostępna już od jakiegoś czasu na urządzeniach z Androidem, jednak Google dopiero teraz zdecydowało się wprowadzić ją do sprzętów z iOS. Jak to działa? Metoda jest prosta i można ją zobaczyć na poniższym filmie.

Link do podejrzenia obecnej lokalizacji może być udostępniony innym osobom za pomocą prostego adresu URL lub wysłany bezpośrednio przez większość popularnych komunikatorów.

Aktualizacja aplikacji przebiega etapami. 

To kolejny etap wdrożeń mobilnych Google. Kilka dni temu firma postanowiła ułatwić użytkownikom smartfonów wyszukiwanie najlepszych restauracji, barów oraz miejsc znajdujących się w okolicy. Tym razem zarówno na Androidzie, jak i iOS będzie można podejrzeć ranking oraz specjalną ocenę miejsca w skali od jednej do pięciu gwiazdek. Komentarze dodane do danego miejsca powinny pozwolić również na bardziej racjonalną ocenę. 

Reklama

Co najlepsze, odpowiednia ocena będzie dostępna bezpośrednio z poziomu Mapy - nie trzeba będzie rozwijać szczegółów każdego miejsca, aby sprawdzić czy pasuje ono do naszych preferencji.  Opisywana zmiana wprowadzana jest bezpośrednio po stronie serwerów Google. Może trochę potrwać zanim wszyscy użytkownicy zobaczą ją na swoich sprzętach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy