Mapy Google umożliwią zakup biletu komunikacji miejskiej

W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay - możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji Map Google, bez konieczności wyciągania portfela.

Jeśli korzystamy z transportu publicznego, będziemy mógł zaplanować podróż i zapłacić za przejazd i bezpośrednio z Map Google. Nie trzeba będzie przełączać się między wieloma aplikacjami czy kupować biletów w biletomatach. Oznacza to, że aplikacje wykorzystywane m.in. do kupowania biletów przez polskich użytkowników mogą mieć problem. 

W ciągu kilku najbliższych tygodni w aplikacji Mapy Google na Androida będzie można kupić bilety komunikacji miejskiej w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.

Gdy zdecydujemy się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziemy mogli wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Reklama

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie. 

Mapy Google od dzisiaj umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach, pracujemy nad tym by i ta funkcja trafiła do Europy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama