Microsoft majstruje przy naszych ustawieniach?

Microsoft zdementował krążące od jakiegoś czasu w internecie pogłoski, że koncern bez wiedzy użytkownika zmienia preferencje aktualizacji komputera, przez co poprawki instalowane są bez autoryzacji właściciela.

Z informacji opublikowanych przez użytkowników na kilku forach internetowych wynika, iż cała zaistniała sytuacja rozpoczęła się po instalacji październikowego zestawu poprawek i aktualizacji dla systemu Windows Vista i XP. Rzekomo po połączeniu się z witryną Windows Update, zostają zmienione ustawienia dotyczące pobierania i instalacji wszelakich opublikowanych przez koncern treści, w rezultacie czego użytkownik nie ma wpływu na instalowane na jego komputerze aktualizacje.

Microsoft zdecydował się na zbadanie zaistniałej sytuacji - zorganizowane zostało wewnętrzne dochodzenie, przeanalizowano logi systemowe nadesłane przez użytkowników, którzy spostrzegli to niedociągnięcie. Całe postępowanie zakończyło się pod koniec ubiegłego tygodnia, po czym Nate Clinton - pracownik firmy Microsoft - zdementował oficjalnie krążącą plotkę, twierdząc, iż ustawienia te musiały zostać zmodyfikowane omyłkowo podczas instalacji systemu.

Reklama
CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: koncern | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy