Microsoft Teams doczeka się kilku zmian

Popularna aplikacja do rozmów firmy Microsoft otrzyma niebawem nową funkcję. Mowa o podglądzie osób piszących na czacie spotkania, bez konieczności jego otwierania.

Microsoft Teams umożliwia użytkownikom komunikowanie się za pomocą wideo, mikrofonu oraz tekstu. W tym ostatnim przypadku, uczestnicy spotkania wykorzystują specjalnie wbudowany czat. Nowa funkcja wprowadzi dodatkową obsługę dymków czatu, które pojawią się na ekranie wszystkich zainteresowanych.

W tym momencie, aby otrzymać podgląd na osoby wypowiadające się na czacie, należy ręcznie otworzyć jego okno podczas spotkania. Rozwiązanie to nie jest szczególnie lubiane, bowiem wspomniane okno zasłania sporą część ekranu, a dodatkowo wymaga ciągłego przyklikiwania się pomiędzy rozmową w oknie, a pozostałymi elementami komunikatora.

Reklama

Teraz śledzenie czatu ma być wygodniejsze, a dialogi i nazwy użytkowników będą wyświetlać się na ekranach uczestników spotkania.

Nowe oprogramowanie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników, jednak jego wdrożenie może potrwać - w zależności od regionu, w którym się znajdujemy. Oficjalnie funkcja ma się pojawić w maju 2021 r.

Microsoft bardzo sprytnie aktualizuje swoją aplikację Teams wiedząc, że konkurencja w postaci rozwiązań takich, jak Google Meet, Zoom czy Webex depcze mu po piętach.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Microsoft Teams | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy