Reklama

Microsoft wypuszcza aktualizacje blokujące Windows Update dla starych systemów

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z Windowsa 7 i 8 na nowszych komputerach muszą uważać na uaktualnienia KB4012218 i KB4012219.

Microsoft od dawna zapowiadał, że w najbliższym czasie skończy się wsparcie dla Windowsa 7, a także dla późniejszego Windowsa 8.1 na nowych komputerach. Była mowa również o zablokowaniu usługi Windows Update dla systemów działających na nowszym sprzęcie i wspomniane aktualizacje dotyczą właśnie tej funkcji. 

Aktualizacje udostępnione do testów poprzez Microsoft Update Catalog zawierają dwie paczki, wprowadzające wykrywanie generacji procesora i blokowanie Windows Update dla pozycji znajdujących się na "czarnej liście". Zabieg ma oczywiście zmusić do przesiadki na Windowsa 10. 

Co ciekawe, w opisie zmian wprowadzanych przez aktualizacje nie ma wzmianki o powyższym, a zamiast tego jest krótka lista zawierająca kilka drobnych poprawek. Użytkownicy chcący więc korzystać ze starszych Windowsów na procesorach Intel z generacji Kaby Lake, czy AMD Ryzen muszą być bardzo czujni. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows 7 | windows 8.1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL