Microsoft zaktualizuje mobilnego Skype'a. Będzie wiele nowości

Microsoft przedstawił screeny przedstawiające wygląd nowego interfejsu aplikacji na system Android.

Nowy Skype zupełnie zmienia stylistykę. Kolorowa, cukierkowa szata graficzna to już przeszłość - zostanie zastąpiona minimalistycznym wzornictwem, z bardziej stonowaną kolorystyką. Co ciekawe, okazuje się, że użytkownicy Androida wolą pasek nawigacyjny w dolnej części ekranów, tak jak w iOS. 

Oprócz tego, dodano funkcję o nazwie SuperComposer, która pozwoli przewidywać nasze intencje po wciśnięciu ikonki nowej wiadomości. Narzędzie zaproponuje najczęściej używane kontakty i czynności z nimi związane. Wersja aplikacji 8.13, która wprowadza powyższe zmiany, jest już testowana przez wąskie grono użytkowników, jednak wkrótce trafi do wszystkich.

Microsoft poszedł ostatnio w ślady Facebooka i zaprezentował też "lżejszą" wersję mobilnej aplikacji Skype. Program waży zaledwie 13 megabajtów i jest w stanie pracować nawet tam, gdzie nie ma dostępu do sieci 3G i 4G, a połączenie z internetem jest niestabilne. Aplikacja ma być prostsza i bardziej stabilna od klasycznej, co poprawi jej działanie na urządzeniach ze słabszymi podzespołami. Skype Lite jest na razie dostępny tylko w Indiach. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skype

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy