Monitor, który nie potrzebuje gniazdka elektrycznego

Samsung zaprezentował nowy monitor, który pozwala na korzystanie z zasobów serwera do którego jest podłączony, na zasadzie klienta sieci. Urządzenie może pracować dzięki złączu Ethernet, nie potrzebuje natomiast gniazdka elektrycznego.

Samsung we współpracy z Cisco stworzył monitor, który pełni funkcję wirtualnego pulpitu. Nowy produkt może jednak zrewolucjonizować sposób pracy biurowej, gdyż korzysta z technologii UPOE (Universal Power Over Ethernet). Dzięki niej jedyne co jest potrzebne do tego, żeby pracować na nim jak na normalnym, pełnowymiarowym komputerze to połączenie z serwerem za pomocą kabla Ethernet.

Samsung NC220 nie potrzebuje procesora, pamięci, czy dysku twardego - wszystkie zadanie przejmuje na siebie serwer, a monitor służy jedynie za konsolę, dzięki której możemy skorzystać z jego zasobów i mocy. Nawet nie trzeba go podłączać do sieci elektrycznej, gdyż energia potrzebna do zasilania dostarczana jest kablem Ethernet.

Reklama

Tego typu monitory to świetne rozwiązania dla firm które chcą zaoszczędzić na sprzęcie i energii zużywanej w trakcie pracy. Zamiast kupować osobne komputery dla każdego pracownika, do pracy wystarczy im monitor i peryferia. To znacznie uprości zarządzanie siecią i zdecydowanie ułatwi pracę. Ciekawe czy rozwiązanie rzeczywiście zyska sobie popularność i przedsiębiorcy szybko się do niego przekonają.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy