Najbardziej przerażający gadżet roku

Zdjęcie przedstawia całe urządzenie, a tytuł nie jest żadnym nadużyciem. Ta niepozorna wtyczka ma naprawdę przerażające możliwości. Zresztą obejrzyjcie prezentację gadżetu i przekonajcie się sami, że nie przesadzam.

Urządzenie widoczne na fotografii nosi nazwę Newstweek i służy do zdalnego zmieniania informacji na stronach informacyjnych. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu w pobliżu otwartego punktu dostępowego WiFi. Wszyscy użytkownicy internetu korzystający z tego połączenia padną ofiarą sprytnego oszustwa. Właściciel Newstweeka może dowolnie zmieniać treść informacji wyświetlanych na znanych stronach informacyjnych.

Reklama

Ofiarą takiego dowcipu można paść wszędzie tam, gdzie jest otwarty dostęp do bezprzewodowego internetu, a więc np. w bibliotekach, centrach handlowych, w kawiarniach i na uczelniach. Na razie Newstweek obsługuje tylko kilka największych portali internetowych, ale według jego twórców dodawanie nowych stron do bazy urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Manipulacyjne możliwości gadżetu są olbrzymie.

Ekipa ze strony Hack A Day, na której ukazał się materiał dotyczący Newstweeka, już od lutego zastanawia się nad tym, czy prezentowane urządzenie rzeczywiście istnieje i działa. Opublikowane niedawno nagranie wydaje się rozwiewać jej wątpliwości.

Marek

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama