Najciekawsze aplikacje z App Store - odsłona 2.

Wakacje dobiegły końca i tysiące uczniów wróciło do szkół. Z tej okazji przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie aplikacji na smartfony z systemem iOS, które mogą pomóc w wykonywaniu uczniowskich obowiązków.

Genius Scan+

Pierwszą aplikacją w naszym zestawieniu jest Genius Scan+, czyli skaner w smartfonie. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie dokumentu, aby otrzymać jego wersję JPG lub PDF. Dodatkowo, aplikacja umożliwia łatwe i szybkie zapisywanie skanów w usługach internetowych, takich jak Dropbox, Evernote czy Google Docs. Można również opublikować skan na Facebooku. Dzięki temu w łatwy sposób można przenieść swoje notatki do komputera i przesłać je np. koledze. Program umożliwia ponadto wygodne grupowanie dotychczas wykonanych skanów w pamięci telefonu.

Link do pobrania Genius Scan+

Calcbot - The Intelligent Calculator

Nie da się ukryć, że kalkulator systemowy w iPhonie do najlepszych nie należy. Nie tylko oferuje on wyłącznie podstawowe funkcje, ale również jego interfejs do najpiękniejszych nie należy. W przypadku Calcbota użytkownicy otrzymują wszystko co niezbędne: wygodny interfejs, możliwość wykonywania bardziej zaawansowanych działań oraz dostęp do historii wykonywanych działań, co pozwala na powrót do nich w każdej chwili. Dodatkowo historię można wysłać pocztą email w postaci tekstowej.

Reklama

Calcbot - The Intelligent Calculator link do pobrania

iStudiez Pro

iStudiez Pro to prawdziwy must-have w uczniowskim smartfonie. Przy pierwszym uruchomieniu w oczy rzuca się dopracowana i czytelna szata graficzna, która na pewno zachęca do częstego korzystania z tej aplikacji. Zawiera ona kalendarz, który dostosowany jest do uczniowskich realiów i pozwala na zaplanowanie swoich zajęć. Do każdego wpisanego przedmiotu można dołączyć informację o nauczycielu, jego numerze telefonu czy adresie e-mail. Twórcy programu przewidzieli również możliwość anulowania powtarzalnych zajęć w wyjątkowych przypadkach. iStudiez Pro posiada również moduł odpowiedzialny za zarządzanie zadaniami domowymi. Poszczególne prace można segregować według daty, zajęć oraz priorytetu. Dodatkowo, w aplikacji wprowadzać można uzyskiwane stopnie, które są później przedstawiane w postaci czytelnego podsumowania.

iStudiez Pro link do pobrania

National Geographic World Atlas

Marki National Geographic nie trzeba nikomu przedstawiać. World Atlas to wysokiej jakości aplikacja, która zawiera w sobie mapy całego świata, namalowane w nieco bardziej tradycyjny sposób. Wszystkie grafiki dostępne z poziomu Atlasu są wysokiej jakości i mogą być powiększane do tego stopnia, że użytkownik może zobaczyć swój własny dom. Ta ostatnia funkcja wymaga aktywnego połączenia z Internetem. Twórcy udostępniają również możliwość oglądania świata na wirtualnym globusie. Przydatne narzędzie - szczególnie na lekcjach geografii lub w przypadku chęci zaplanowania przyszłorocznych wakacji.

National Geographic World Atlas link do pobrania

Star Walk - 5 Stars Astronomy Guide

Star Walk to aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, pozwalająca na bardziej aktywne oglądanie gwiazd. Dzięki rozpoznawaniu położenia w czasie rzeczywistym, użytkownik może zobaczyć na ekranie telefonu jakie gwiazdy znajdują się nad jego głową. W ten sam sposób można również odszukać satelity ISS. Dla fanów przeszłości udostępniono funkcję, która pozwala zobaczyć jak wyglądało niebo w dowolnym momencie w przeszłości. Ponadto codziennie na telefon dostarczana jest fotografia przedstawiająca kosmos, a posiadacze zewnętrznych ekranów mogą oglądać gwiazdy na większym ekranie.

Star Walk - 5 Stars Astronomy Guide link do pobrania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: App Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy