Nowy sposób cyberprzestępców na wyłudzenie hasła do Facebooka

Prowadzisz stronę na Facebooku? Uważaj na nowy typ ataku phishingowego.

Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, wielu właścicieli stron i fanpage'y na Facebooku zgłasza, że w ostatnim czasie w panelu administratora pojawiło się nietypowe powiadomienie. Chodzi o udostępnienie strony przez użytkownika o nazwie "Notifications Ads Maneger", którego profil wygląda jakby był częścią portalu.

Post lub strona są udostępniane z opisem, który sugeruje, że administrator strony naruszył regulamin i profil zostanie usunięty. W razie wątpliwości, dokładniejsze informacje mają znaleźć się pod konkretnym linkiem. Po kliknięciu na niego, użytkownik jest przenoszony do odpowiednio spreparowanej strony, która wymaga na wstępie podania loginu i hasła logowania do Facebooka. 

Wszystko to jest oczywiście pułapką i nowym sposobem cyberprzestępców na uzyskanie dostępu do konta użytkownika. Warto więc dokładnie sprawdzać wszystkie nietypowe powiadomienia, nie klikać w podejrzane linki. Dobrym sposobem na zabezpieczenie konta może okazać się również wprowadzenie dwustopniowej weryfikacji. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | phishing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy