Reklama

Nowy sposób na zabezpieczenie komputera

DeepSafe to nowa technologia bezpieczeństwa zaprezentowana w trakcie pierwszego dnia konferencji IDF.

O tym, że twórcy wirusów i zagrożeń internetowych posuwają się do coraz bardziej wyszukanych metod infekowania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednymi z najgroźniejszych niebezpieczeństw są rootkity, które dokonują modyfikacji głęboko wewnątrz systemu operacyjnego, naruszając jego trzon.

Technologia ujawniona na konferencji IDF jest nowym spojrzeniem na zapewnianie bezpieczeństwa użytkownikom komputerów. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy producenta podzespołów - firmy Intel - z McAfee - firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania antywirusowego. Zastosowanie zabezpieczeń poza zainstalowanym systemem operacyjnym ma uniemożliwić cyberprzestępcom ich ominięcie.

Po ogłoszeniu nowego podejścia do zapewniania bezpieczeństwa, na scenie zademonstrowano jeden z przykładów realizacji nowej wizji - wykrywanie rootkitów. System z technologią DeepSAFE zdołał wykryć w czasie rzeczywistym rootkit Agony i uniemożliwić mu zainfekowanie komputera. Nowa technologia ma pojawić się w produktach McAfee jeszcze w tym roku.

Reklama

Krzysztof Gudowski

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: intel | antywirusy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy