Reklama

Nowy Surface Microsoftu używa każdego piksela

Komputer "na blacie", czyli Surface firmy Microsoft, pojawiał się na targach CES i pokazach częściej niż u klientów. Być może jego nowa, udoskonalona wersja ma wreszcie szansę zagościć w hotelowych lobby i salonach? Tym bardziej, że jest tańsza.

Nowa Surface tak jak poprzedniczka wykorzystuje podczerwień do wykrywania dotyku. Jednak nowa technologia "pixel sense" oznacza, że każdy piksel na ekranie/klawiaturze działa jak osobna kamerka, obsługiwana przy wsparciu silnej karty graficznej. Powyżej widać, jak to działa - wykrywa całą kartkę papieru i napis na niej.

Na antenie RMF FM w sobotę 8 stycznia między 10:00 a 15:00 Marta Grzywacz i Piotr Jaworski będą rozmawiać o najważniejszych trendach 2011 roku - w tym o technologiach. Warto posłuchać.

Reklama

Połączenie ekranu dotykowego, wyświetlacza i skanera stwarza nieograniczone możliwości. Microsoft wręcz zachęca projektantów i programistów, by prezentowali pomysły nowe sposoby wykorzystania Surface.

Pokazany na CES 2011 układ został stworzony przez Samsunga, ale chodzi na zwykłym pececie z Windowsem, nie na sprzęcie specjalnie stworzonym na potrzeby Surface. Ekran pokrywa olbrzymia warstwa Gorilla Glass, czyli odpornej substancji chroniącej ekrany dotykowe bez utraty możliwości wprowadzania danych za pomocą monitora. Słusznie - kto wie, co wschechstronna Surface będzie teraz znosić.

Microsoft Surface - prezentacja wideo:

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: CES | Microsoft | Surface

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama