OnePlus 6 z poważną luką w zabezpieczeniach

Użytkownicy znaleźli poważną lukę w zabezpieczeniach smartfona OnePlus 6. Chińska firma po raz kolejny musi interweniować i opracowywać specjalną poprawkę.

OnePlus 6 posiada domyślnie zablokowany bootloader. Ten element smartfona odpowiada za jego bezpieczeństwo i nie pozwala na dostęp do prywatnych danych lub instalację modyfikacji, która mogłaby przełożyć się na przejęcie kontroli nad urządzeniem. Okazuje się, że zapewnienia producenta to jedno, a rzeczywistość to drugie. Mimo zablokowanego bootloadera, OnePlus 6 pozwalał na jego modyfikację i wgranie dowolnego, zmodyfikowanego obrazu systemowego.

Aby skorzystać z tej luki, osoba atakująca musiałaby posiadać fizyczny dostęp do smartfona i komputera jednocześnie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to faktycznie trudne, jednak w dużych firmach lub miejscach, w których użytkownicy zostawiają swoje smartfony na biurku, to wszystko byłoby możliwe.

Reklama

OnePlus na całe szczęście wie już o problemie oraz postanowił się do niego ustosunkować. Firma poinformowała, iż pracuje nad specjalną poprawką, która zostanie dostarczona w postaci aktualizacji.

To już kolejna sytuacja z rzędu, w której chiński producent ma powody do zmartwień. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: OnePlus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy