Oppo prezentuje smartfona Reno, Reno 10x Zoom oraz Reno 5G

Chińskie Oppo zaprezentowało trzy nowe smartfony z linii Reno. Wśród nich znalazła się propozycja ze średniej półki cenowej oraz dwa urządzenia premium.

Oppo zaprezentowało w Chinach trzy nowe smartfony z serii Reno. Cena urządzeń rozpoczyna się od 2999 juanów za najtańszy model, a kończy na 4799 juanów za najmocniejsza wersję smartfona. W przeliczeniu na złotówki daje to odpowiednio 1695 oraz 2715 złotych. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się w Chinach już 19 kwietnia, a same smartfony pojawią się w Polsce zapewne dopiero na początku maja.

Oppo Reno 10x Zoom to flagowy model producenta wyposażony w 6,6-calowy ekran OLED o rozdzielczości full HD+. Do tego można dołożyć procesor Qualcomm Snapdragon 855 oraz aparat z sensorem Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix. Na tylnej obudowie znalazł się również peryskopowy zoom oraz szerokokątna, 8-megpikselowa kamera. Długie działanie na jednym ładowaniu ma zapewnić bateria o pojemności 4065 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania VOOC.

Reklama

Smartfon Oppo Reno posiada z kolei ekran 6,4-cala OLED, procesor Snapdragon 710 oraz 6 lub 8 GB pamięci RAM. Producent umieścił w tym modelu baterię o pojemności 3700 mAh oraz aparat fotograficzny z tym samym sensorem, co w powyższym, flagowym modelu.

Warto wspomnieć także o opcjonalnej wersji flagowego Oppo Reno 10x Zoom, który będzie w stanie połączyć się z sieciami 5G.

Oppo Reno 5G

Natomiast w trakcie konferencji w Zurychu, Oppo po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy model 5G z najnowszej serii - OPPO Reno. Szwajcarski operator nabył już odpowiednie widmo fal radiowych, które najprawdopodobniej do końca 2019 roku obejmą zasięgiem cały kraj. "Cieszymy się, że wraz z Oppo możemy uczynić ten ważny krok i jako pierwsi zaoferować szwajcarskim konsumentom doświadczenia 5G dzięki smartfonowi Oppo Reno 5G" - skomentował Dirk Wierzbitzki, dyrektor ds. produktów i marketingu oraz członek zarządu Swisscom.

Oppo Reno 5G trafi do sprzedaży na terenie Szwajcarii w maju, a na wybrane europejskie rynki w kolejnych miesiącach. Pełna specyfikacja nowej serii smartfonów Oppo Reno zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej, europejskiej premiery, która już 24 kwietnia odbędzie się w Zurychu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oppo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy