Reklama

Poduszki powietrzne dla telefonów

Dla wszystkich tych, którzy boją się o swój sprzęt i chcą uniknąć nieprzewidzianych sytuacji mamy dobrą wiadomość. Otóż Jeff Bezos, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i szef Amazon, zaoferował coś bardzo interesującego - poduszki powietrzne przeznaczone dla telefonów.

Podczas użytkowania nasz telefon (lub tablet) jest narażony na wiele niebezpieczeństw, takich jak: wstrząsy, zarysowania czy też upadek na twardą powierzchnię, co ostatecznie może oznaczać poważne uszkodzenie obudowy bądź też wyświetlacza. Biorąc pod uwagę zaawansowanie techniczne oraz wartość urządzeń, trzeba się wystrzegać uszkodzeń mechanicznych, gdyż naprawa może się okazać bardzo kosztowna, a w najgorszym przypadku urządzenie może już się nie nadawać do użytkowania.

Dotychczas jedynym sposobem na jakiekolwiek zabezpieczenie telefonu, było korzystanie z różnego rodzaju etui oraz kabur i pokrowców. I zapewne wiele osób powie, ze nic więcej w tej kwestii już się nie da zrobić. Czy aby na pewno?

Reklama

Jeff Bezos razem ze swoim współpracownikiem Gregiem Hartem opatentowali poduszki powietrzne przeznaczone dla telefonów. System, aby odpowiednio zabezpieczyć urządzenie, musi współpracować z żyroskopem, kamerą i portem podczerwieni. Dzięki tym funkcjom telefon mógłby ocenić jaki jest stopień zagrożenia przed uszkodzeniem i tylko wtedy uruchomić poduszki, gdy to jest konieczne.

Dwaj pomysłodawcy z firmy Amazon, zastrzegają że ten system zabezpieczeń może stać się w przyszłości o wiele bardziej zaawansowany. W obudowie czy też konstrukcji zabezpieczającej urządzenie mogłyby znaleźć się specjalne, małe dysze, które w razie potrzeby byłyby wstanie wypuścić sprężony gaz, w celu zamortyzowania upadku, albo też mogłyby odwrócić urządzenie w powietrzu w czasie spadania, na odpowiednią stronę, tak aby jako pierwsze podłoża dotknęły chronione miejsca.

Warto wspomnieć też o tym, że Jeff Bezos nie jest tylko marzycielem, który nie wie co mówi, ponieważ nie zna się na technologii. Jego druga firma zajmuje się konstrukcją statków kosmicznych - możemy spodziewać się więc, że jego pomysł może wejść w życie i okazać się rewolucją w branży telefonicznej i zabezpieczeń.

Na razie poduszki powietrzne do telefonu to jedynie wniesiony patent, ale mam osobistą nadzieje że pomysł okaże się bardzo trafiony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama