Poznaj swoje dziecko, zanim się urodzi

Ktoś wpadł na pomysł, aby umożliwić podgląd wnętrza matczynego brzucha przez cały czas ciąży.

Autorką tego konceptu jest Melody Shiue, pracownik naukowy Uniwersytetu Nowej Południowej Walii. PreVue ma opierać się na technologii elektronicznych tkanin i giętkich wyświetlaczy i pozwalać na rodzinne spotkanie z oczekującym na narodziny dzieckiem. Gadżet ma nie tylko umożliwić oglądanie dziecka, ale także poznać jego osobowość jeszcze w łonie matki. Będzie można zobaczyć, jak dziecko obraca się kicha, ziewa, czy uśmiecha.

Produkt miałby pomagać w utworzeniu silnych więzi z dzieckiem jeszcze przed jego narodzinami, tak żeby łatwiej przygotować się do odpowiedzialnej roli rodzica już po narodzeniu. Dzięki temu ojciec mógłby mieć nieco bliższy kontakt z dzieckiem.

Reklama

Gadżet wygląda jak pas, który zakłada się na brzuch matki. Pokazuje on wygląd dziecka na elastycznym ekranie. PreVue miałby wykorzystywać podobną technologię jak USG, a uzyskany obraz przerabiać na bardziej przejrzystą wizualizację.

Nie da się odmówić pomysłowości autorce tego konceptu. Pytanie tylko: czy nawet tak prywatna sfera, jak okres ciąży. nie uchroni się przed gadżetami próbującymi ją uatrakcyjnić?

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy