Projekt ZTE Hawkeye annulowany

Eksperymentalny projekt ZTE okazał się być zbyt dużym wyzwaniem i zbiórka na jego realizację została zamknięta.

W 2016 roku firma zorganizowała akcję, w której przez kilka tygodni fani mogli zgłaszać swoje projekty i pomysły na nietypowy smartfon. Ostatecznie, powstała koncepcja urządzenia o nazwie Hawkeye, która posiadała sporo innowacyjnych funkcji, jak widać potrzebnych użytkownikom. 

Najważniejszą, była funkcja śledzenia tęczówek oka, która pozwalała na automatyczne przewijanie przeglądanych treści. Oprócz tego, inteligentny mechanizm wykrywał kto patrzy się na ekran i jeśli jest to ktoś inny niż właściciel - miał przyciemnić podświetlenie. 

Kolejną ciekawą funkcją była specjalna konstrukcja obudowy, która sprawiała, że urządzenie miało "przyklejać" się do każdej nawierzchni.  Poza tym, Hawkeye miał być całkiem zwyczajnym smartfonem z Androidem, 5,5-calowym wyświetlaczem, podwójnym tylnym aparatem i procesorem Qualcomm Snapdragon 625. Jego cena miała wynosić 199 dolarów. Takie parametry okazały się jednak nie odpowiadać użytkownikom, którzy domagali się między innymi lepszego procesora (Snapdragon 835). ZTE stwierdziło ostatecznie, że nie jest w stanie wyprodukować sprzetu kosztującego niecałe 200 dolarów z takimi podzespołami i zamknęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. 

ZTE jednocześnie deklaruje, że nie zrezygnowało całkowicie z projektu i najprawdopodobniej zostanie on zrealizowany, ale w innej formie. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy