Samsung będzie sprzedawał używane telefony?

Według agencji Reuters, Samsung planuje wprowadzić do sprzedaży używane egzemplarze swoich topowych modeli.

Akcja ma rozpocząć się już w przyszłym roku. W jej ramach koreański producent będzie oferował smartfony w stanie "refurbished", czyli używane, ale fabrycznie odnowione. Będą one pochodzić przede wszystkim ze zwrotów w programie abonamentowym, którego członkowie mogą co 12 miesięcy wymieniać model na nowszy (w Korei i USA). Dotyczy to tylko urządzeń z linii S i Note. Ceny mają być adekwatne do rynkowej wartości produktów, co oznacza, że mogą oscylować w okolicach 51 % początkowej kwoty (tyle średnio jest wart roczny Samsung z serii S). 

Reklama

Taka praktyka nie jest na rynku smartfonów nowością. Apple już od jakiegoś ma w swojej ofercie fabrycznie odświeżane produkty i cieszą się one dużą popularnością, szczególnie za oceanem. 

Przy dzisiejszym tempie rozwoju urządzeń mobilnych rozwiązanie wydaje się jak najbardziej sensowne. Roczne, a nawet dwuletnie flagowe smartfony z ostatnich generacji są bowiem wciąż atrakcyjnymi propozycjami, często lepszymi niż propozycje ze średniej półki. Szkoda, że najprawdopodobniej program nie wystartuje w Polsce, ani w Europie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy