Samsung Galaxy S2 dostał Androida 11

Wskrzeszanie starych smartfonów czas zacząć – Samsung Galaxy S2 dostał aktualizację do Androida 11 w oparciu o oprogramowanie LineageOS 18.1.

Samsung Galaxy S2 to sprzęt, który pierwotnie pojawił się na rynku z Androidem 2.3 Gingerbread, a jego żywotność w kontekście aktualizacji zakończyła się na wersji 4.1.2 Jelly Bean. W późniejszym okresie Koreańczycy wydali rewolucyjnego Galaxy S3, który na dobre zmienił podejście marki do projektowania smartfonów. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby LineageOS 18.1 dostarczył Androida 11 na starszy sprzęt Samsunga. Co ciekawe, Galaxy S2 na Androidzie 11 zapewnia działające Wi-Fi, aparat, audio czy ekran. Niestety nie wszystkie z funkcji są wspierane.

Reklama

Android 11 na Galaxy S2 to bardziej przerost formy nad treścią - oprogramowanie na tym smartfonie nie będzie w stanie działać w żaden sposób płynnie i wspierać użytkownika w codziennej pracy. Zapewne istnieje również garstka osób, które jeszcze posiadają ten sprzęt w swoich szufladach.

Możliwość zainstalowania LineageOS 18.1 na tak starym smartfonie pokazuje jednak, jak ważna jest optymalizacja oprogramowania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy