Samsung składa nowy patent na smartfony Galaxy S

Do sieci przedostał się patent, który może wskazywać na zmiany jakie dotkną urządzenia koreańskiego producenta z serii Galaxy S. Czego można się spodziewać?

Samsung wydaje się być obecnie liderem, jeśli chodzi o telefony składane oraz urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami. Koreańska firma złożyła patent, który może przełożyć się na szeroko idące zmiany w kontekście flagowych sprzętów z serii Galaxy S. Co miałoby się zmienić?

Zgodnie z patentem, wyświetlacz w urządzeniach Samsunga może podnieść się robiąc miejsce na głośniki, aby zapewnić lepszą jakość dźwięku. W ten sposób w telefonie miałaby powstać swoista przestrzeń rezonansowa. Ekran przechylałby się pozostawiając obudowę za sobą, aby stworzyć dodatkowe miejsce na dźwięk.

Reklama

Sam pomysł zdaje się jednak generować inny problem: przy stworzeniu odchylanego ekranu, konstrukcja straciłaby certyfikat IP68 zapewniający odporność na zabrudzenia oraz zachlapania.

Warto także pamiętać, iż póki co to tylko patent, tak więc nie wiadomo czy pomysł znajdzie zastosowanie w urządzeniach Samsunga, która pojawią się na rynku.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama