Reklama

Skype nie będzie już wspierał starszych wersji Androida i mobilnego Windowsa

Na oficjalnym blogu Skype znalazł się wpis informujący o tym, że komunikator kończy wsparcie dla starszych wersji mobilnych systemów operacyjnych. Dotyczy to także środowiska Windows.

Mobilne okienka nie są w najlepszej kondycji, a producenci często po macoszemu traktują programy wypuszczane na tę platformę. Odkąd jednak Skype został przejęty przez Microsoft, jej użytkownicy nie mogą narzekać na jakość aplikacji, przynajmniej tego komunikatora. Wszystko wskazuje jednak na to, że posiadacze Windowsa Phone 8.1 i starszych nie będą mieli już powodów do zadowolenia. Skype bowiem oficjalnie zakończył wsparcie dla tych systemów, pozostawiając w swojej opiece jedynie Windowsa 10 Mobile. To odważny ruch ze strony Microsoftu, szczególnie że nie wszystkie urządzenia mają w perspektywie możliwość aktualizacji do nowszej wersji oprogramowania. 

Reklama

Cięcia dotyczą także Androida, jednak w jego wypadku nie jest to nic wyjątkowego, ponieważ wielu deweloperów zaprzestało już wsparcia dla wersji starszych niż 4.4, a nawet 5.0. Tutaj Microsoft i tak był łaskawy, bo zdecydował się porzucić edycje starsze niż 4.0.3., a te (według danych z konferencji I/O) obejmują zaledwie 2 % rynku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy