Sony VAIO E14 - komputer gestem sterowany

Do Polski trafiła rodzina notebooków VAIO E14, które umożliwiają m.in. obsługę komputera przy pomocy gestów.

Na serię VAIO E składają się trzy modele o "portfelowej" stylistyce. Trzy świeże kolory - biały, czarny i różowy - uzupełnione są barwnymi ozdobnikami na obrzeżu, pokrywie, gładziku i klawiaturze notebooka. A Duży, obsługujący gesty gładzik pozwala na klikanie na dużej powierzchni i umożliwia "bezprzyciskową" obsługę.

Nowością w komputerach VAIO jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows Media Player, Internet Explorer 9, PowerPoint i PowerDVD.

Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem "Exmor for PC" poprawia jakość obrazu podczas wideorozmów. Projektanci serii VAIO E 14 zadbali, by dobry wygląd był uzupełniony czystym dźwiękiem. Technologie Sony xLOUDTM i Clear PhaseTM zwiększają głośność dźwięku bez wprowadzania zniekształceń. Można także włączyć system Dolby Home Theatre V4.

Reklama

Energooszczędna konstrukcja serii VAIO E wydłuża działanie akumulatora zarówno przy zabawie, jak i w czasie pracy do 7 godzin pracy bez ładowania.

Nowa seria VAIO E 14 będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym.

Model VAIO SVE14A1S1EW

Procesor Procesor Intel Core i3-2350M,

System operacyjny Oryginalny Windows 7 Home Premium (64-bitowy) z dodatkiem Service Pack 1,

Pamięć 4 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz),

Napęd Twardy dysk 500 GB, 5400 obr./min,

Ekran Wyświetlacz VAIO 35,5 cm (14"), 16:9, rozdzielczość 1366 x 768,

Grafika AMD Radeon HD 7670M (1GB VRAM) + Intel HD Graphics 3000.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: komputery | gestykulacja | Sony | komputer | VAIO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy