Reklama

Start największej olimpiady technologicznej świata

Studenci z ponad 70 krajów przyjechali do Nowego Jorku, aby walczyć o tytuł najlepszych na świecie. Wśród nich jest 21 utalentowanych, młodych Polaków. Pora zacząć finały Imagine Cup 2011 - INTERIA.PL jest oczywiście na miejscu.

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. W tym roku, już po raz dziewiąty, studenci uczelni technicznych i uniwersytetów będą starali się rozwiązać najdotkliwsze problemy ludzkości, wykorzystując do tego nowoczesne technologie informatyczne. Do tegorocznej edycji tego projektu Microsoft zgłosiło się ponad 350 tysięcy studentów z ponad 180 państw. Na drodze kilkuetapowych eliminacji i lokalnych finałów wyłoniono zespoły, które stają do finałowej rozgrywki.

W tym roku studenci rywalizują w pięciu kategoriach konkursowych: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe oraz Technologie Informatyczne. Polska może się pochwalić reprezentacją w każdej z tych kategorii.

- Trzymamy kciuki za naszą reprezentację! Przez najbliższe pięć dni finaliści z Polski będą prezentować swoje innowacyjne projekty przed jurorami z całego świata. Wysoki poziom tych projektów daje duże szanse na zajęcie miejsc na podium Imagine Cup 2011. Kibicujmy naszym i śledźmy na bieżąco wydarzenia związane z igrzyskami - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer i Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

Reklama

Większość studentów po raz pierwszy przekroczyła ocean, zatem emocje są podwójne - po pierwsze finały Imagine Cup, po drugie Nowy Jork oraz Brodway, gdzie odbywają się finałowe prezentacje.

Wśród finalistów znajdziemy zarówno weteranów Imagine Cup, jak Łukasza Michniewicza oraz Szymona Majewskiego z DemoScene Spirit, a także zupełnie debiutujących zawodników, jak łódzki zespół CodeRiders startujący w najbardziej prestiżowej z kategorii - Projektowanie Oprogramowania. - Jest super, jesteśmy niesamowicie podekscytowani i nastawieni bardzo pozytywnie - wypowiada się zespół CodeRiders.

Ich koledzy z poznańskiego zespołu Cellardoor również nie kryją emocji. Chociaż wszyscy mają za sobą długą podróż, a ogrom Nowego Jorku potrafi być przytłaczający, da się wyraźnie wyczuć, że wszyscy studenci są gotowi do boju.

O tym, co dokładnie zaprezentują polscy studenci podczas finałów w Nowym Jorku można przeczytać w naszym specjalnym podsumowaniu.

Zespoły startujące w tegorocznych finałach:

CodeRiders (Projektowanie oprogramowania) - Politechnika Łódzka

WCY_Team (Projektowanie systemów wbudowanych) - Wojskowa Akademia Techniczna

Cellardoor (Projektowanie gier) - Uniwersytet Adama Mickiewicza

DemosceneSpirit (Interoperability) - Uniwersytet Adama Mickiewicza

W kategorii IT Challenge startuje Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej

Nie pozostaje nic innego jak tylko kibicować. Będziemy pisać o sukcesach naszych studentów na bieżąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama