Tablet od Google coraz bliżej?

Niedawno media informowały, że Google pracuje nad swoim tabletem, który ma być konkurencją dla iPada. Teraz te doniesienia w rozmowie "The Wall Street Journal" potwierdza szef amerykańskiego operatora komórkowego firmy Verizon, która ma zamiar wprowadzić urządzenie do swojej oferty.

Prawie miesiąc temu "New York Times" poinformował, iż Google pracuje nad tabletem, a szefowie koncernu z Mountain View prowadzą rozmowy z dostawcami treści, oraz wydawcami książek. Z podanych wówczas, nieoficjalnych informacji wynikało, iż urządzenie będzie pracować na systemie Android.

Dlaczego zatem programiści nie zastosowali systemu Chrome OS, który jest przecież "dzieckiem" Google'a? Analitycy spekulują, że koncernowi bardzo zależy na tym, by tablet jak najszybciej pojawił się na rynku i w związku z tym, iż Android jest systemem sprawdzonym, zdecydowano się właśnie na niego.

Reklama

Rewelacje o tablecie spod szyldu Google, potwierdza także Lowell McAdam, dyrektor operacyjny Verizon. Oświadczył on, że firma, którą reprezentuje planuje wprowadzić tablet do swojej oferty. Warto również dodać, że firma Verizon, to główny konkurent koncernu AT&T, który zajmuje się sprzedażą iPadów.

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | Wall Street Journal | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama