Tablety ASUS-a prosto z Hanoweru

ASUS zaprezentował na targach CeBIT cztery tablety, których pojawienie się zapowiedziano na początku bieżącego roku: Eee Slate EP121, Eee Pad Transformer, Eee Pad Slider i Eee Pad MeMO.

Opracowane z myślą o różnych aplikacjach i potrzebach użytkowników tablety dostępne będą w trzech rozmiarach wraz z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium lub Google Android (do wyboru).

ASUS Eee Slate EP121

Eee Slate EP121 powstał z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują przenośnego urządzenia, obsługującego standardowe oprogramowanie biurowe oraz oferujące szerokie możliwości multitaskingu. Zasilany dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5, Eee Slate posiada podświetlany diodami LED monitor o przekątnej 12,1" o rozdzielczości 1280 x 800, z szerokimi kątami widzenia (178°), dzięki czemu nadaje się zarówno do aplikacji biurowych, jak i aplikacji mutimedialnych.

Reklama

System operacyjny Windows 7 Home Premium zapewnia pełną kompatybilność z dużą liczbą aplikacji. Pojemnościowy ekran dotykowy natychmiast reaguje na polecenia, natomiast elektromagnetyczny rysik zapewnia ogromną precyzję i pełną kontrolę. Oprócz klawiatury ekranowej, urządzenie umożliwia też podłączenie zewnętrznej klawiatury Bluetooth.

Eee Slate dostępny jest z dyskiem SSD o pojemności 32GB lub 64GB (możliwość rozszerzenia za pomocą kart SDXC) i może mieć do 4GB pamięci operacyjnej DDR3. Wszystkie modele posiadają 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0, aparat fotograficzny 2-megapiksele, dwa porty USB 2.0, które zapewniają pełną obsługę wielu urządzeń peryferyjnych oraz port mini-HDMI, doskonały do podłączenia zewnętrznych monitorów.

Tablet Eee Slate EP121 otrzymał wyróżnienie CES 2011 Innovation Award w kategorii Personal Electronics, a ze wstępnych danych wynika, że jest na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się urządzeń w kategorii Komputery i Akcesoria na Amazon.com.

ASUS Eee Pad Slider

Użytkownicy mobilni, którzy cenią sobie zarówno możliwości tabletów jak i notebooków, powinni zainteresować się tabletem Eee Pad Slider. Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran dotykowy IPS oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY, zapewniającą wygodne pisanie w każdym miejscu. Tablet wyposażony w NVIDIA Tegra 2, najbardziej zaawansowanym na świecie mobilnym procesorem dwurdzeniowym, oraz w kartę graficzną NVIDIA GeForce.

Wbudowana przednia (1,2-megapiksela) i tylna (5-megapikseli) kamera internetowa, znacznie ułatwia prowadzenie wideokonferencji i wykonywanie zdjęć cyfrowych. System operacyjny Android 3.0 HoneyComb sprawia, że udostępnianie zdjęć poprzez Internet, za pomocą poczty elektronicznej i serwisów społecznościowych, staje się niebywale proste i szybkie. Intuicyjny interfejs zapewnia przyjazną dla użytkownika kontrolę za pomocą pojemnościowego ekranu dotykowego. Opcjonalna łączność 3G umożliwia łączenie się z internetem w dowolnym miejscu, dzięki czemu Slider to idealne urządzenie dla profesjonalistów.

ASUS Eee Pad Transformer

Mający pojawić się w sprzedaży w kwietniu, Eee Pad Transformer jest płaski i lekki oraz posiada 10,1-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy. To doskonałe urządzenie dla osób, które chcą cieszyć się możliwościami multimedialnymi będąc w ciągłym ruchu oraz mieć łatwy dostęp do poczty elektronicznej, przeglądarki i aplikacji biurowych. Interfejs użytkownika zapewnia prosty dostęp do wielu funkcji systemu operacyjnego Android® 3.0 HoneyComb, natomiast chipset NVIDIA Tegra™2 zapewnia pełną obsługę Adobe Flash, prowadzenie konferencji i odtwarzanie filmów HD, szybki dostęp do internetu oraz wydajność gier komputerowych.

Opcjonalna stacja dokująca zmienia tablet w notebooka, dając użytkownikowi do dyspozycji pełnowymiarową klawiaturę QWERTY oraz zwiększając żywotność baterii do 16 godzin. Podobnie jak w przypadku modelu Slider, przednia (1,2-megapiksela) i tylna (5-megapikseli) kamera umożliwia łatwe prowadzenie wideokonferencji, a wbudowany port mini-HDMI zapewnia proste podłączenie zewnętrznego wyświetlacza 1080p HD.

ASUS Eee Pad MeMO

Eee Pad MeMO zapewnia maksymalną, mobilną elastyczność. 7-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy sprawia, że tablet można bez problemu schować do kieszeni kurtki lub marynarki, a dołączony rysik nadaje się do robienia notatek. System operacyjny Android 3.0 HoneyComb oraz dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon oferują duże możliwości korzystania z aplikacji biurowych i multimedialnych. Port Micro HDMI sprawia, że MeMO można podłączyć do zewnętrznego wyświetlacza i odtwarzać na nim filmy w jakości 1080p HD. Wbudowana przednia (1,2-megapiksela) i tylna (5-megapikseli) kamera umożliwiają łatwe prowadzenie wideokonferencji i robienie zdjęć cyfrowych. Urządzenie jest więc doskonałym towarzyszem podróży.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: transformer | CeBIT | NVIDIA | Eee Pad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy