Technologia RCS może trafić do Polski

Technologia RCS (Rich Communication Services), nazywana przez wielu następcą SMS-ów, jest testowana w Polsce. W najbliższych miesiącach rozwiązanie może zagościć u nas na stałe. O pracach nad wdrożeniem tego standardu poinformował serwis Telepolis, powołując się na jedną z branżowych firm.

Technologia RCS pozwala na wykorzystanie wiadomości w sposób rozszerzony i znacznie wygodniejszy od tradycyjnych SMS. Rozwiązanie działa już w niektórych europejskich krajach i trafi także do Polski. Na początku marca bieżącego roku zostaną uruchomione warsztaty dla firm, podczas których będą mogły one sprawdzić rzeczywiste możliwości tego standardu.

Obecnie nie ma jednak konkretów na to, kiedy dokładnie RCS zostanie w naszym kraju oraz kto będzie mógł z niego skorzystać. Polscy operatorzy powinni zająć głos w całej sprawie na przestrzeni nadchodzących miesięcy. 

Reklama

RCS to nowy format wiadomości SMS, dzięki któremu użytkownicy otrzymają możliwość wysyłania różnych plików multimedialnych do 100 MB. Wiadomości RCS obsługują między innymi potwierdzenia odczytu, wskaźniki pisania oraz lepiej działają w czatach grupowych. W przeciwieństwie do technologii iMessage od Apple, RCS nie obsługuje szyfrowania end-to-end, tak więc użytkownicy dalej pozostają narażeni na możliwe przechwycenie ich konwersacji. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama