Thuraya X5-Touch pierwszy satelitarny smartfon z Androidem

Arabski operator telefonii satelitarnej zaprezentował smartfon z Androidem, który będzie miał zasięg dosłownie wszędzie.

Thuraya to nie tylko operator, ale też znany producent telefonów satelitarnych, które sprzedaje już od około 20 lat. Model X5-Touch to jednak coś, czego jeszcze nie było - w pełni funkcjonalny smartfon z Androidem, który ma łączność satelitarną. Na razie nie znamy wszystkich szczegółów, ale na podstawie opublikowanych informacji można śmiało założyć, że będzie to bardzo ciekawe urządzenie. 

Smartfon ma być zamknięty w wodoszczelnej i odpornej na upadki obudowie. Oprócz tego, będzie wyposażony w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości FullHD, dwa sloty na karty SIM — satelitarną i naziemną i pakiet standardowych modułów (GPS, GLONASS, Bluetooth, WiFi). Na tylnym i przedni panelu znajdziemy także po jednym aparacie fotograficznym. 

Reklama

W nagłych wypadkach może przydać się specjalny przycisk SOS, który wezwie pomoc i poda służbom dokładną lokalizację, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Cena ani dostępność Thuraya X5-Touch nie zostały jeszcze ujawnione. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy