Trojan audiofil

Worm.Win32.GetCodec.a to niedawno wykryty trojan infekujący pliki muzyczne WMA. Złośliwe oprogramowanie zamienia pliki MP3 na format Windows Media Audio (WMA) (bez zmiany rozszerzenia MP3) i dodaje do zmienionych plików znacznik z odsyłaczem do zainfekowanej strony internetowej.

Znacznik ten jest aktywowany automatycznie podczas odtwarzania pliku. Szkodnik otwiera zainfekowaną stronę w przeglądarce Internet Explorer, na której użytkownik jest proszony o pobranie i zainstalowanie pliku, który według opisu powinien być kodekiem. Jeżeli użytkownik zgodzi się na zainstalowanie pliku, trojan znany jako Trojan-Proxy.Win32.Agent.arp zostanie pobrany na komputer, pozwalając na przejęcie kontroli zaatakowaną maszyną PC.

W przeciwieństwie do wcześniejszych trojanów, które wykorzystywały format WMA wyłącznie do maskowania swojej obecności w systemie (tj. zainfekowane obiekty nie były plikami muzycznymi), robak ten infekuje rzeczywiste pliki audio. Według analityków firmy Kaspersky Lab, jest to pierwszy taki przypadek.

Reklama

Prawdopodobieństwo skutecznego ataku jest większe, ponieważ większość użytkowników ma całkowite zaufanie do plików audio i nie łączy ich z potencjalnymi infekcjami. Należy zauważyć, że plik na fałszywej stronie internetowej jest cyfrowo podpisany przez Inter Technologies i jest identyfikowany przez www.usertrust.com, który wydał podpis cyfrowy, jako godny zaufania.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: Audio | mp3 | pliki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama