Ultrabooki za 2000 zł? To możliwe

Ultrabooki to urządzenia, które zostały stworzone z myślą o zaistnieniu w segmencie maszyn ultra-mobilnych, w którym prym wiodą produkty Apple. Wielu konsumentów nie stać jednak na własnego ultrabooka, mimo że ich cena na polskim rynku nie jest wygórowana. Acer ma pomysł jak to zmienić.

Tajwański gigant, którego ultrabook Aspire S3 jako jeden z pierwszych pojawił się na polskim rynku, chce w najbliższych latach ugruntować swoją pozycję w segmencie komputerów mobilnych. Już w 2012 roku możemy spodziewać się premiery ultrabooków drugiej generacji, które będą w wydaniu Acera o około 20 proc. tańsze od obecnych. Jeszcze większej obniżki będzie można wypatrywać w roku 2013 - wtedy to za standardowego ultrabooka zapłacimy nie więcej niż 500 dolarów.

Podczas gdy ceny premierowych laptopów wcale nie spadają, prezydent Acera - Jim Wong - w wypowiedzi dla serwisu DigiTimes wyraził swoją nadzieję na to, że inaczej będzie w przypadku ultrabooków. Zaangażowanie w tworzenie tego typu maszyn kolejnych producentów ma umożliwić wszystkim osiągnięcie ostatecznej ceny za model na pułapie 500 dol.

Ultrabooki kolejnych generacji wydają się być najjaśniejszym punktem na niebie komputerów mobilnych przyszłości. Z ciągłym wsparciem technicznym Intela, preinstalowanym OS Microsoftu oraz cenom na poziomie 2000 zł, ich droga do serc konsumentów będzie znacznie krótsza.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Ultrabook | Acer firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy