W sieci pojawił się Anonymous-OS

W internecie pojawił się system operacyjny, który miał zostać rzekomo stworzony przez Grupę Anonymous. W założeniu ma on przypaść do gustu osobom wspierającym działania tych popularnych haktywistów. Ciekawa inicjatywa czy może groźne oprogramowanie?

System nazwany Anonymous-OS oparty został na Ubuntu 11.10 oraz środowisku open source MATE. Najnowszy twór Anonimowych został napakowany różnymi narzędziami umożliwiającymi łamanie zabezpieczeń (według twórców - w celach edukacyjnych) i można go pobrać w wersji na pendrive'a (LiveUSB z Unetbootin).

W oświadczeniu, rzekomo wydanym przez Anonimowych przy okazji premiery swojego autorskiego systemu operacyjnego, czytamy, że OS został udostępniony w celach edukacyjnych i nie powinien być wykorzystywany do łamania prawa. Ideą popularnych haktywistów było stworzenie interaktywnego testera do sprawdzenia poziomu zabezpieczeń na stronach, które należą do nas samych.

Przed ewentualnym pobraniem Anonymous-OS 0.1 warto jednak zastanowić się, czy ktoś nie umieścił w nim złośliwego oprogramowania - w internecie już pojawiły się informacje, które to potwierdzają. Wcześniej bowiem pobierając rzekome narzędzie do ataków na strony rządowe, komputery wielu nieświadomych internautów było infekowane trojanem ZeuS.

Reklama

Na Anonymous-OS znajdziemy następujące preinstalowane aplikacje:

- ParolaPass Password Generator,

- Find Host IP,

- Anonymous HOIC,

- Ddosim,

- Pyloris,

- Slowloris,

- TorsHammer,

- Sqlmap,

- Havij,

- Sql Poison,

- Admin Finder,

- John the Ripper,

- Hash Identifier,

- Tor,

- XChat IRC,

- Pidgin,

- Vidalia,

- Polipo,

- JonDo,

- i2p,

- Wireshark,

- Zenmap.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy