Windows 8 bez interfejsu Metro

Czas pożegnać się z marką Metro, ponieważ już wkrótce przestanie ona istnieć. Jak wynika z wewnętrznej notatki Microsoftu, na którą powołuje się serwis technologiczny The Verge, jeszcze w tym tygodniu zostanie podjęta decyzja w sprawie nowej nazwy dla kafelkowego interfejsu systemu operacyjnego Windows 8 Pro i Windows 8 RT.

Zmiana nazewnictwa jest wynikiem "dyskusji z ważnym partnerem europejskim". Wygląda na to, że któremuś z większych dystrybutorów urządzeń i oprogramowania Microsoftu w Europie nie przypadła do gustu obecna nomenklatura. Pracownicy giganta z Redmond z efektem natychmiastowym zobowiązani są do zaprzestania używania określenia "Metro" i zastąpienia go "interfejsem w stylu Windows 8".

Dotychczas Metro było nazwą kodową dla języka wzornictwa i określało interfejs, który jest nowoczesny, dynamiczny i czysty. Za jego największą zaletę (lub wadę) uznaje się ekstremalny minimalizm, kluczową rolę czcionek oraz zawartość prezentowaną w sposób prosty i zrozumiały. Zdania na temat interfejsu Windows 8 są podzielone: dla jednych to krok wstecz w kategorii interakcji użytkownika z komputerem lub tabletem, dla drugich Metro jest szczytem elegancji i intuicyjności.

Nowa nazwa zostanie ujawniona dziś lub na początku przyszłego tygodnia.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: interfejs | Windows | Microsoft | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy