Wstążka w Windows 8

Microsoft udostępnił swoim partnerom pierwszą, bardzo wczesną wersję systemu Windows 8. Informacje na jej temat szybko wyciekły do internetu.

Najpoważniejszą zmianą, jaką widać już w tej chwili jest zastąpienie tradycyjnego menu Wstążką, znaną z MS Office'a. Na taki interfejs zdecydowano się prawdopodobnie ze względu na rosnącą popularność tabletów. Wstążka może być łatwiejsza w obsłudze na urządzeniach z ekranem dotykowym. Oczywiście w tej chwili nie wiadomo, na ile sprawnie całość pracuje, gdyż większość funkcji jeszcze nie działa.

Dobrą wiadomością jest możliwość rezygnacja ze wstążki na rzecz rozwijalnego menu znanego z dotychczasowych Windows. Nie wiadomo jedynie, czy nie jest to opcja tymczasowa i czy zostanie ona udostępniona w ostatecznej wersji OS-u. Jako, że mamy do czynienia z wczesną wersją niewykluczone, że Wstążka zniknie z edycji finalnej.

Część specjalistów jest zdania, że wraz z Windows 8 w systemie operacyjnym z Redmond zajdą olbrzymie zmiany w porównaniu z wcześniejszymi edycjami. Przygotowując go Microsoft musi bowiem brać pod uwagę urządzenia mobilne, smartfony i tablety, na których ma działać.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama