Xiaomi nie zarabia nic na swoich smartfonach

Prezes chińskiej firmy, odnosząc się do ostatnich wyników sprzedażowych powiedział, że nawet gdyby Xiaomi sprzedało 10 miliardów urządzeń, nie zarobiłoby na tym ani grosza.

Choć udziały Xiaomi w rynku mobilnym maleją, wciąż jest to jedna z największych firm produkujących smartfony na świecie. Urządzenia z logo Mi są cenione przede wszystkim za niesamowicie korzystny stosunek wyposażenia do ceny, ale też ładny design i wysoką jakość wykonania. 

W związku z tym, że oferując podobne podzespoły, urządzenia chińskiej firmy są czasem nawet dwa razy tańsze od konkurencji, powstało wiele domysłów, w jaki sposób zarabia ona na ich sprzedaży. Mówiono o preferencyjnych cenach na podzespoły, a także wsparciu państwa. W końcu, sam Hugo Barra, prezes Xiaomi odniósł się do tego tematu i oświadczył, że sprzedaż smartfonów nie jest źródłem dochodu korporacji. Co więcej, nie zarabia ona na nich w ogóle. 

Reklama

Skąd więc pieniądze? Xiaomi zajmuje się również produkcją wielu innych rzeczy, w tym przede wszystkim wyposażenia domowego (klimatyzatorów, oczyszczaczy powietrza, Android TV). Oprócz tego, jest też znanym producentem słuchawek, power banków i od niedawna dronów. 

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Ograniczanie zysków ze smartfonów z pewnością nie będzie trwało wiecznie. Najpewniej, jest to długoterminowa strategia biznesowa, która ma na celu wyrobienie sobie silnej pozycji na rynku, przywiązanie klientów, a potem stopniowe podnoszenie cen.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL