YouTube wykorzysta AI do tworzenia rozdziałów

Niedawno popularna platforma wideo wprowadziła funkcję tworzenia rozdziałów wideo. Jak wskazuje przecieki – już niebawem może zostać ona wsparta sztuczną inteligencją.

Jakiś czas temu Google wprowadziło do YouTube możliwość tworzenia rozdziałów. Twórcy materiałów multimedialnych mogli oznaczać w swoich filmach odpowiednie momenty i nanosić je na oś czasu. Dzięki temu oglądający mogli szybko przejść do interesującego fragmentu filmu, bez konieczności oglądania całego materiału.

Jak się jednak okazuje, obowiązek samodzielnego oznaczania fragmentów i tworzenia rozdziałów był dla wielu twórców zbyt skomplikowany i mozolny, przez co wiele filmów na serwisie wciąż nie korzystało z rozwiązania. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Reklama

Jak donosi serwis 9to5Google, wszystko wskazuje, że już niebawem YouTube wprowadzi algorytm sztucznej inteligencji, który sam podzieli materiał na odpowiednie rozdziały. Oznacza to, że twórcy nie będą musieli ręcznie dodawać sygnatur czasowych, ponieważ AI pomoże określić im kiedy i gdzie należy umieścić znaczniki.

Wciąż nie wiadomo na jakiej zasadzie rozwiązanie to będzie działać i w jaki sposób sztuczna inteligencja będzie wyłapywać poszczególne fragmenty filmu. Mimo wszystko rozwiązanie wydaje się szalenie interesujące i pozostaje czekać na jego pierwsze testy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama