Zakupy przez komórkę w Tesco

Zastanawialiście się kiedyś, jak można by ułatwić sobie codzienne życie, gdyby usługi komórkowe stały u nas na podobnym poziomie, jak w krajach Dalekiego Wschodu? W takiej Korei na przykład telefon w kieszeni wystarczy w zupełności do tego, żeby zrobić sobie zakupy podczas... czekania w metrze.

W Korei Południowej znane nam wszystkim Tesco nazywa się co prawda Home Plus, ale cel ma ten sam: opanować rynek. Posłużyło się w tym celu całkiem ciekawym pomysłem, który dla zabieganych i zapracowanych Koreańczyków jest wyjątkowo dobrym argumentem żeby robić zakupy właśnie w Home Plus. Tym bardziej, że nie wymaga to nawet pójścia do sklepu.

Na stacjach metra Home Plus powiesiło plakaty przedstawiające produkty spożywcze. Nie jest to jednak zachęta do zakupów, ale narzędzie do ich zrobienia. Każdy produkt opatrzony jest kodem QR, po zeskanowaniu którego można dodać kolejną rzecz do swojej listy zakupów. Kiedy już skompletuje się pełen zestaw tego, co potrzebne jest w domu - wystarczy tylko wysłać z komórki zamówienie i można spokojnie wsiąść do wagonu metra. Home Plus dostarczy wybrane produkty pod drzwi, jak się chwalą - zaraz po tym, jak kupujący dotrze do domu.

Reklama

Wyjątkowo wygodny sposób zrobienia zakupów. Można skompletować wszystko, czego się potrzebuje, w czasie, który i tak spędza się czekając w metrze - Koreańczycy nie tylko więc nie muszą jeździć po sklepach, ale też wykorzystują czas, który spędziliby bezproduktywnie stojąc na stacji.

Kira

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tesco | telefony komórkowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy