Reklama

ZTE prezentuje pierwszy telefon z procesorem Intela i Androidem 4.0

Smartfony ZTE nie powalają specyfikacją, ale producentowi nie można odmówić tego, że próbuje nowych rozwiązań. Jako pierwsi (po Google'u) wypuścili telefon z Androidem 4.1, a teraz prezentują kolejną nowość, w której po raz pierwszy spotykają się układ Intela i Ice Cream Sandwich.

Wprowadzenie układów Intela do świata segmentu smartfonów z Androidem zostało ogłoszone jeszcze w tamtym roku. Miał to być powiew świeżości, a także krok do przodu w kwestii wydajności. Jaka wygląda obecna sytuacja - każdy widzi.

Na rynek wyszło kilka modeli, ale w Europie pojawił się tylko jeden i to na wyłączność w brytyjskim Orange. Mają one jednak starego Androida Gingerbread i odstraszający wygląd.

ZTE chce to zmienić, więc wypuszcza model Grand X IN. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przedstawiciel serii Grand, którą zapoczątkował Grand X z Tegrą 2. Zastosowany układ to, standardowo, Intel Atom Z2460 z taktowaniem 1,6 GHz. Chociaż ma tylko jeden rdzeń, wykorzystuje technologię Hyper Threading Technology, dzięki której może jednocześnie obsługiwać kilka wątków.

Reklama

Pozostała specyfikacja już mniej odbiega od standardów:

- wymiary: 127 x 65 x 9,9 mm;

- waga: 140,8 g;

- 4,3-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 540 x 960;

- 1 GB RAM-u;

- 16 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD;

- aparat 8 Mpix;

- przednia kamerka do wideorozmów 0,3 Mpix;

- DLNA, NFC, GPS, Bluetooth 2.1, Wi-Fi;

- bateria 1650 mAh;

- Android Ice Cream Sadwich z autorską nakładką.

Możliwe, że ZTE pokrzyżował szyki Motoroli, która, wraz z Intelem zapowiedziała na 18 września tajemniczy event. Tych dwóch producentów na jednej premierze może oznaczać tylko jedno. I do tej pory myśleliśmy, że to firma pod kontrolą Google'a będzie pionierem. Z drugiej strony Grand X IN nie powala ani specyfikacją, ani autorską nakładką. Również wykonanie prawdopodobnie nie będzie na wysokim poziomie.

Ale chiński producent te wady może uratować najważniejszym czynnikiem - ceną. Grand X dostępny jest w Wielkiej Brytanii za 200 funtów i jeśli ta cena powtórzy się i w tym przypadku, to wiele osób może zaufać Intelowi. Wszystkiego dowiemy się już w następnym miesiącu, kiedy Grand X IN wyjdzie na rynek europejski.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: intel | telefon z androidem | ZTE | ZTE Grand X IN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy