Accor prezentuje Orient Express Silenseas. To największy żaglowiec świata!

140 lat po debiucie najbardziej luksusowych pociągów świata, Orient Express wpływa na niezbadane wody... dosłownie, bo firma zapowiedziała swoje wejście na rynek rejsów wycieczkowych.

140 lat po debiucie najbardziej luksusowych pociągów świata, Orient Express wpływa na niezbadane wody... dosłownie, bo firma zapowiedziała swoje wejście na rynek rejsów wycieczkowych.
Accor ujawnia Orient Express Silensea - największy żaglowiec na świecie! /Accor/Orient Express /materiały prasowe

Marka Orient Express ponownie próbuje zaistnieć w powszechnej świadomości, kusząc turystów wizją luksusowych hoteli i pociągów - wystarczy wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku mogliśmy podziwiać odnowione wagony, które przez lata stały opuszczone na polskiej stacji kolejowej w miejscowości Małaszewicze. Teraz dowiadujemy się zaś, że to nie wszystko, bo francuska firma turystyczna Accor, dysponująca prawami do marki, zapowiedziała swoje wejście na rynek rejsów wycieczkowych i zaprezentowała pierwszą jednostkę, która wypłynie w morze w 2026 roku.

Reklama

Orient Express Silensea to największy żaglowiec na świecie

I od razu weźmie się za bicie rekordów, bo zdaniem Accor mierzący 220 metrów długości Orient Express Silenseas to największy żaglowiec na świecie. Statek zabierze na pokład 120 pasażerów, oferując im 54 apartamenty, w tym Apartament Prezydencki o powierzchni 1415 metrów kwadratowych. Nie zabraknie także dwóch basenów, dwóch restauracji, baru, amfiteatru kabaretowego, w którym goście będą oglądać specjalne występy oraz... prywatnego studio nagrań.

Accor wyjaśniło też, że z myślą o środowisku Orient Express Silenseas zostanie wyposażony w napęd hybrydowy wykorzystujący siłę wiatru i skroplony gaz ziemny, ale nie podał tu żadnych szczegółów.

Wiemy za to, że będzie kontynuować współpracę z paryskim projektantem odpowiedzialnym za odnawianie wspomnianych wagonów z Polski, bo to właśnie Maxime d'Angeac zajmie się wnętrzami - architektura zewnętrzna została zaś powierzona pochodzącej z Nantes firmie Stirling Design International.

Obecnie nie można jeszcze zarezerwować sobie miejsca na pokładzie, a Accor nie podało jeszcze dokładnej trasy wycieczkowca, ale najpewniej będzie oferował rejsy na Morze Śródziemne latem i na Morze Karaibskie zimą, w obu przypadkach z "postojami eksploracyjnymi w celu odkrycia skarbów kultury". Warto też podkreślić, że Orient Express Silenseas to nie jedyny superjacht, jaki poznajemy w ostatnich miesiącach - w październiku swój dziewiczy rejs odbył Ritz-Carlton, a Four Seasons ujawniło swoją 207-metrową jednostkę, który ma wejść do służby pod koniec 2025 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: statki wycieczkowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama