Elon Musk pokazał pierwszy tunel technologii Loop i ujawnił datę otwarcia

Na naszych oczach realizuje się wielka wizja Elon Muska, która zakłada przeniesienie transportu drogowego pod ziemię. Znamy datę otwarcia pierwszego tunelu systemu Loop.

The Boring Company już kończy budowę pierwszego testowego odcinka podziemnej technologii superszybkiego transportu o nazwie Loop w Los Angeles. Elon Musk napisał na swoim profili na Twitterze, że zaprasza wszystkich zainteresowanych tym innowacyjnym projektem do siedziby SpaceX w Hawthrone dokładnie 10 grudnia bieżącego roku.

Wówczas ma odbyć się wielka impreza otwarcia systemu Loop. Musk zapowiedział, że od 11 grudnia wszyscy chętni będą mogli przetestować technologię, która docelowo umożliwi transport pasażerski po Los Angeles specjalnymi busami Loop z prędkością do 230 km/h.

Reklama

Na razie odcinek testowy ma zaledwie 3 kilometry długości i można poruszać się po nim w pojeździe znajdującym się na specjalnych sankach. Szef SpaceX zapewnia, że w przyszłym roku na dobre rozpocznie się budowa całej sieci tuneli, która połączy najważniejsze punkty w metropolii i pozwoli znacznie usprawnić transport. Głównym celem jest oczywiście likwidacja problemu potwornych korków, ale taka piękna wizja będzie mogła się urzeczywistnić dopiero za 10 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. TBC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy