Najlepsze lotnisko? Przez 30 lat nie zgubili ani jednej walizki

Nawet najlepszym zdarzają się wpadki, zwłaszcza na lotnisku. Jest jednak pewien wyjątek. Jedno lotnisko twierdzi, że przez 30 lat działalności nie zgubiło ani jednej walizki - a obsługuje nawet 30 milionów osób rocznie.

Zgubiony bagaż? Masz problem

Zgubiliście kiedyś swój bagaż na lotnisku? Albo inaczej - czy lotnisko lub linia lotnicza sprawiły, że doszło do zguby? O to wcale nietrudno, bo walizki zawieruszają się regularnie, nawet na nowoczesnych i dobrze działających lotniskach. Czasami walizka nie dotrze w porę na przesiadkę, innym razem nie wyjedzie do strefy odbioru bagaży i tyle, musimy czekać, aż zostanie odnaleziona, lub ubiegać się o odszkodowanie. 

Nawet gdy odzyskamy bagaż za dzień lub dwa, to jest to sytuacja dalece niepożądana. W środku możemy przecież mieć niezbędne rzeczy, jak na przykład klucze do domu (coś o tym wiem). Teoretycznie żadne lotnisko nie da nam gwarancji, że na 100% nie zgubi naszego bagażu - poza jednym. Pewien port lotniczy szczyci się tym, że przez 30 lat ani razu nie zgubiono tam żadnej walizki.

Reklama

W Japonii wiedzą, jak to robić

Chodzi o międzynarodowy port lotniczy Kansai (KIX) w japońskiej Osace. To największe lotnisko świata położone na sztucznie stworzonej wyspie. Zostało otwarte w 1994 roku i obecnie stanowi 7. lotnisko tego kraju pod względem liczby odprawianych pasażerów. Ta oscyluje w granicach 30 milionów osób rocznie - całkiem sporo i więcej, niż np. jakiekolwiek lotnisko w Polsce.

Nie o rozmiar tu jednak chodzi, a o jakość usług. Obchodzące w tym roku swoje 30. urodziny lotnisko może pochwalić się niebywałym osiągnięciem. W tym czasie pracownicy portu ani razu nie zgubili żadnej walizki pasażerów i otrzymali za to nagrodę. Brzmi niewiarygodnie? Innego zdania są rzecznicy portu. Ich zdaniem to po prostu część ich pracy:

Wspomniana nagroda została wręczona lotnisku przez brytyjski Skytrax zajmujący się przyznawaniem ocen lotniskom na świecie w różnych kategoriach. Port Kansai otrzymał laur w kategorii zapewniania pasażerom najlepszego na świecie dostarczania bagażu. Jest sprawnie, szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Najlepsze lotnisko świata

Choć taka nagroda dobrze świadczy o japońskim lotnisku, to nie jest równoznaczna z tytułem najlepszego portu na świecie. O najwyższe miejsca w tej prestiżowej kategorii biją się inne porty, m.in. z Kataru czy Singapuru. W najnowszym rankingu za najlepsze lotnisko świata uznano port lotniczy w stolicy Kataru, czyli mieście Doha. Lotnisko w Singapurze "zadowoliło się" drugą lokatą.

Ciekawe, czy kiedyś polskie lotnisko wygra taki tytuł...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotnisko | Japonia | walizka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy